10 Aralık 2018 Pazartesi
Ana Sayfa Forum Sohbet Hesabınız Haberler Not Defteri İstatistikler İletişim

MENÜ
Kasabamız

 Son Haberler(10/12)

Dislikasabasi.com
Üyelere Özel

 Site Not Defteri

Faydalı Bölümler
Yardımcı Linkler


Gazete Sayfa Linkleri
 TEK TÜRKİYE DİZİSİNİN ÇEKİLDİĞİ KÖYE GİTTİK
TEK TÜRKİYE DİZİSİNİN ÇEKİLDİĞİ KÖYE GİTTİK


Samanyolu TV'nin sevilen dizisi Tek Türkiye, sanılanın aksine Konya'da çekiliyor. Güzel Dişlim Editörü Mustafa Okumuş'un organize ettiği geziyle, Mevlana Türbesi'nden sonra ikinci ziyaret yeri haline gelen köye misafir olduk.

Konya'nın geniş ovasında, alabildiğine uzanan düz yollarda ilerliyoruz. Gayemiz, Samanyolu Televizyonu'nun perşembe akşamları yayınlanan ve reyting rekorları kıran Tek Türkiye dizisinin çekildiği sete ulaşmak. Dizi Konya'ya bağlı Sille ve Tatköy'de çekiliyor. Köye doğru yaklaştıkça yollar daralmaya başlıyor. Önce Sille'ye varıyoruz. Burası adeta doğal bir plato; bir tarafta evler, diğer yanda dizide teröristlerin ini olarak gösterilen mağaralar. Virajlı yollardan Tatköy'e ulaştığımızda ise ilk olarak bir İlköğretim Okulundan bozma sağlık ocağına uğruyoruz. Burası dizinin başrol oyuncusu Dr. Tarık'ın (Ozan Çobanoğlu) meşhur mekanı, bir anlamda dizinin merkez üssü. içeride, neredeyse her oyuncunun en az bir kez yattığı sedye. Dila Hemşirenin hasta defteri ise ziyaretçiler için hatıra defteri yapılmış. Zira, Tek Türkiye'nin seti adeta Mevlana Türbesinden sonra ikinci ziyaret yeri haline gelmiş. Orada bulunduğumuz süre boyunca fazlasıyla şahit oluyoruz buna. Memleketin farklı köşelerinden gruplar akın akın köye geliyor. İnanılmaz ilgi, bazen köy muhtarını telaşa sokuyor. Çünkü o kadar yoğun bir ziyaretçi trafiği var ki, köy toz duman altında kalıyor. Tek Türkiye, en zor şartlarda çekilen, bütçesi dar yüreği geniş insanlarla oluşan mükemmel bir eser; Tek Türkiye.

İzlemeyenler için Tek Türkiye: Dr Tarık başından geçen olaylar sebebiyle Sağırsu Köyünde doktorlık yapan bir arkadaşının yanına gelir. Fakat arkadaşı köyden ayrılınca doktorluk yapma işi ona kalır. Halkın sağlık hizmeti görmesinden rahatsız olan teröristler Tarık'ı baş düşman ederler. Bu sırada Tarık, Zeynep öğretmenle evlenir; fakat kısa süre sonra eşini kaybeder. Ama gerçek annesi Zelal Kadın ve kardeşi Berfin'e kavuşur. Yaşanan olaylar sonucunda Tarık kendini 'korucuların başı' olarak bulur. Aslında onun böyle bir derdi yoktur. Ama Şivan ve Botan komutan yönetimindeki teröristlerle birilerinin mücadele etmesi gerekmektedir. İkili oynayan muhtar Şehmuz işleri zorlaştırır.

Son Güncelleme :  25/06/2009 Saat 8:16:52 AM Bu Haber  18035 Kez OkunduKasabamızdan bildiriyor
 
Mustafa OKUMUŞ

mustafaokumus2@hotmail.com

Sitemizde 1578 adet haberi bulunmaktadır.
Yazdırılabilir Sayfa   

Sitemizde yayınlanan haberlerin ve fotoğrafların kullanım hakkı www.dislikasabasi.com 'a aittir. Herhangi bir şekilde haber içeriği ve fotoğrafları izin alınmaksınız kullanılamaz..

Yorumlar yazarlarına aittir. İçeriklerinden biz sorumlu tutulamayız.

Anonim kullanıcı yorum yazamaz, lütfen kayıt olun


Yorum Bölümünden bundan sonra Yorum yapan üyemize ait bilgiler ve avatar resmi görülebilecektir. Avatar resminizi sitemizde yer alan resimlerden seçebileceğiniz gibi farklı bir resim ile değiştirmek istiyorsanız ; özel mesaj bölümünden admine mesaj göndererek veya üyelikte yer alan email adresinden webmaster@dislikasabasi.com email adresine resmin internet adresini veya resmi gönderebilirsiniz.

     
 Yorumlayan : volkan şen      Tarih : 28/06/2009 00:00:00
   
dişli
05/12/2007
Mesaj Bilgisi
23

Yeni Üye
 
HERŞEY COK GUZEL DİSLİDE OLSAYDIM GELIRDIM SIZLERLE SİZLERİ ARDAHAN GÖLEYEDE BEKLERİM BURADANDA ALIUN İZLENIMLER

     
     
 Yorumlayan : Lokman Kahraman      Tarih : 26/06/2009 00:00:00
   
Bolvadin
19/02/2008
Mesaj Bilgisi
175

Başarılı Üye
 
S.A. BACANAGIM VE EKIBINE TESEKKÜR EDIYORUZ BIZLERI TEK TÜRKIYE´´DIZISININ CEKILDIGI YERLERDEN IZLENIMLER GÖSTERDIGI ICIN GÜZEL VATANIMIZIN SAHIPSIZ OLMADIGINI BILSINLER DÜSMANLARIMIZ.

     
     
 Yorumlayan : Lokman Kahraman      Tarih : 26/06/2009 00:00:00
   
Bolvadin
19/02/2008
Mesaj Bilgisi
175

Başarılı Üye
 
S.A. BACANAGIM VE EKIBINE TESEKKÜR EDIYORUZ BIZLERI KEK TÜRKIYE´´DIZISININ CEKILDIGI YERLERDEN IZLENIMLER GÖSTERDIGI ICIN GÜZEL VATANIMIZIN SAHIPSIZ OLMADIGINI BILSINLER DÜSMANLARIMIZ.

     
     
 Yorumlayan : Abdil TEKEŞ      Tarih : 26/06/2009 00:00:00
   

30/10/2005
Mesaj Bilgisi
1444

Fanatik Üye
 
TEK TÜRKİYE dizi ailecek izlenebilecek ve ibret alınabilecek en güzel dizilerden bir tanesi idi. Umarım ülkemin güzel insanları epeyce ders almışlardır. Vatanımıza ve milletimize karşı kurulan tuzaklar ve bu tuzaklara karşı nasıl durulur bunun örneği verilmiş. Tabiii anlayana sivri sinek saz anlamayana davul zurna az demiş atalarımız. Diğer beş para etmez dizilerden fırsat bulup izleyebildilerse. Doğduk, büyüdük ve öleceğiz. Şu üç günlük dünyada yaptıklarımız bizi kurtaracak. Bilseydin burayı ziyaret edileceğini izin alır katılırdım. Bir dahaki sefere inşallah katılacağım. Enişteme ve tüm ekibine selamlar.

     
     
 Yorumlayan : Bülent GÜVENİR      Tarih : 25/06/2009 00:00:00
   
Dişli'den
15/07/2005
Mesaj Bilgisi
293

V.I.P. Üye
 
GÜZEL DİŞLİMİZ İÇİN GECESİNİ GÜNDÜZÜNE KATARAK BİRAN OLSUN BOŞ VAKİT GEÇİRMEDEN DEĞERLENDİRİP, GÜZEL ÇALIŞMALARA İMZA ATMA BAŞARISI GÖSTEREN İYİLİK MELEKLERİNİN YAPTIKLARI GÜZEL ETKİNLİKLERLE ÇIĞIR AÇAN HAREKETİNİ VE DAHA İLK GÜN GİBİ ARTARAK DEVAM EDEN FAALİYETLERİNİ TAKDİR EDİYORUM. HALİS NİYETLERLE ATILAN HER ADIMIN MÜKAFATINI EN YÜCE MAKAM OLAN İLAHİ MAKAM KATINDA DEĞERLENDİRİLECEKTİR. NE MUTLU BU UĞURDA ÇALIŞANLARA VE BU ÇALIŞMALARA MADDİ, MANEVİ VE DUALARIYLA DESTEK OLAN HALİS NİYETLİ SAĞDUYULU DİŞLİ SEVDALILARINA ...ALLAH ATTIĞINIZ HER GÜZEL ADIMDA YAR VE YARDIMCINIZ OLSUN ....

     
     
 Yorumlayan : MevlütSami OKUMUŞ      Tarih : 25/06/2009 00:00:00
   
BİNGÖL
01/03/2008
Mesaj Bilgisi
58

Aktif Üye
 
kürt kardeşlerimizin nasıl kandırıldığını anlatan bu dizi izlenmeye değer..

     
     
 Yorumlayan : bekir okumus      Tarih : 25/06/2009 00:00:00
   
Belcika
02/06/2005
Mesaj Bilgisi
589

Fanatik Üye
 
gercekten herhafta buyuk bir ilgi ile baktigimiz dizinin cekildigi yerleri gormek cok guzel emeyi gecenlere tesekur ederiz ve buarada bizimkilerde baya geziyor yani helal olsun ???..

     
     
 Yorumlayan : ebru olmez      Tarih : 25/06/2009 00:00:00
   

24/10/2008
Mesaj Bilgisi
68

Aktif Üye
 
ReSimLer iciN Coq àmà Coq TeseKurLer...=)) évT Dizi GerCeqteN SupéR..!! emeGi Gecen HerKeSe Tsk.! SlmLar BeLC. xD

     
     
 Yorumlayan : mustafa güvnr      Tarih : 25/06/2009 00:00:00
   
ist
02/07/2007
Mesaj Bilgisi
320

Fanatik Üye
 
KASABAMIZIN EVLİYA ÇELEBİLERİ BUNCA MEŞAKKATE RAĞMEN DİZİ ÇEKİMİ YAPILAN BİR KÖY ZİYARETİ ÇOK GÜZEL OLMUŞ.(Nurullah kardeşim artık almanyada dizinin sonraki çekimlerinin hakkında senden bilgi alırlar.Türkiye''ye hoş geldin)

     
     
 Yorumlayan : MEHMET ERİŞ      Tarih : 25/06/2009 00:00:00
   
AFYON
06/12/2007
Mesaj Bilgisi
177

Başarılı Üye
 
Başka Türkiye yok. Tek Türkiye, şehit kanlarıyla alınmış, ay yıldızlı bayrağı her köşesinde dalgalanan canım Anadolu.

     
Toplam 2 sayfada 12>

Habere Yapılmış Toplam 12 Yorum Bulunmakta