25 Haziran 2019 Salı
Ana Sayfa Forum Sohbet Hesabınız Haberler Not Defteri İstatistikler İletişim

MENÜ
Kasabamız

 Son Haberler(21/06)

Dislikasabasi.com
Üyelere Özel

 Site Not Defteri

Faydalı Bölümler
Yardımcı Linkler


Gazete Sayfa Linkleri
  TARIM İLÇE MÜDÜRLÜĞÜ AROMATİK BİTKİ YETİŞTİRİCİLİĞİ İLE İLGİLİ KURS VERİYOR
 TARIM  İLÇE MÜDÜRLÜĞÜ AROMATİK BİTKİ YETİŞTİRİCİLİĞİ İLE İLGİLİ KURS VERİYORGıda Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürlüğü Erkmen Gölü Tarımsal Kalkınma Kooperatifi binasında çiftçilere Tıbbi ve Aromatik bitki yetiştiriciliği ile ilgili kurs veriyor. Kursa kasabamızdan 13 çiftçi katılıyor. Kurs 3 hafta sürecek. Kursu başarıyla bitiren çiftçilere sertifika verilecek.


İlçe Tarım Müdürü Mehmet Türkyılmaz Bey'in verdiği bilgiye göre; Proje kapsamında projesini hazırlayıp tarım ve kırsal kalkınma destekleme kurumuna veren çiftçiye talep etmesi halinde traktör, mibzer, römork, ekim makinesi, pulluk vb. ekipmanları alanlara Kdv muaf olmak üzere %50 Avrupa Birliği tarafından karşılanmaktadır. Mesela 100 milyarı onaylanan çiftçi 41 milyarını ödeyecek. Geri kalanını Avrupa Birliği karşılayacak.


Aromatik Bitkiler Şunlardır: Fesleğen, defne yaprağı, frenk maydonozu, taze kişniş, dere otu, rezene, lavanta, oğul otu, limon otu, nane, keklik otu, maydonoz, biberiye, ada çayı, kuzu kulağı, tarhan otu, kekik, safran, soğan, sarımsak vb. bitkiler.


Kursa katılan çiftçilere ders verenler: Gıda Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürü Mehmet Türkyılmaz, Ziraat Mühendisi Kazım Güney, Veteriner Hekim Ali Osman Özcan, Ziraat teknikeri Yusuf Çakmak, İsmail Yiğit,Tahir Öztoprak. Çiftçilerimize başarılar dileriz. İlçe Tarım Müdürlüğünde çalışan Mühendis ve teknikerlere özverili çalışmalarından dolayı teşekkür ederiz.Son Güncelleme :  15/04/2013 Saat 10:42:49 PM Bu Haber  2475 Kez OkunduKasabamızdan bildiriyor
 
Mustafa OKUMUŞ

mustafaokumus2@hotmail.com

Sitemizde 1603 adet haberi bulunmaktadır.
Yazdırılabilir Sayfa   

Sitemizde yayınlanan haberlerin ve fotoğrafların kullanım hakkı www.dislikasabasi.com 'a aittir. Herhangi bir şekilde haber içeriği ve fotoğrafları izin alınmaksınız kullanılamaz..

Yorumlar yazarlarına aittir. İçeriklerinden biz sorumlu tutulamayız.

Anonim kullanıcı yorum yazamaz, lütfen kayıt olun


Yorum Bölümünden bundan sonra Yorum yapan üyemize ait bilgiler ve avatar resmi görülebilecektir. Avatar resminizi sitemizde yer alan resimlerden seçebileceğiniz gibi farklı bir resim ile değiştirmek istiyorsanız ; özel mesaj bölümünden admine mesaj göndererek veya üyelikte yer alan email adresinden webmaster@dislikasabasi.com email adresine resmin internet adresini veya resmi gönderebilirsiniz.

     
 Yorumlayan : Salih Kahraman      Tarih : 16/04/2013 00:00:00
   
Bolvadin
01/02/2007
Mesaj Bilgisi
1669

Fanatik Üye
 
İlçe tarım müdürlüğünün çiftçilerimizi bilinçlendirmesi güzel bir davranış,çiftçimiz bilinçlenirse daha kaliteli ve daha verimli ürünler yetiştirirler inşaallah.Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum ve Allah onların cümlesinden razı olsun.

     
     
 Yorumlayan : Ali OKUMUŞ      Tarih : 16/04/2013 00:00:00
   
AFYONKARAHİSAR
08/12/2005
Mesaj Bilgisi
57

Moderatör
 
Tarım Bakanlığının çiftçilere mesleki kurslar vermesi takdir edilecek davranış. Çiftçilerimiz de bu tür kursları kaçırmamalı, bilgisini yenilemelidir. Tarım araçları alırken de Avrupa birliğinin hibesinden faydalanmalıdır. Vatan çalışkan insanların omuzlarında yükselir. Kahve köşelerinde boş yere zaman tüketmekle değil.

     
     
 Yorumlayan : Ramazan Arslan      Tarih : 16/04/2013 00:00:00
   

26/06/2011
Mesaj Bilgisi
77

Aktif Üye
 
Çiftçilerimizin tarımla ilgili kurslara katılması. bilgilerini yenilemesi gayet güzel. İlçe tarım Müdürlüğünde çalışan görevllilere de gayretlerinden dolayı ne kadar teşekkür etsek azdır. Eskiden bu tür kurslar çok az idi.

     
     
 Yorumlayan : Salih EROĞLU      Tarih : 16/04/2013 00:00:00
   
TINAZTEPE BELEDİYESİ
11/03/2013
Mesaj Bilgisi
1143

Fanatik Üye
 
BUTÜR TOPLANTILARIN YAPILMASI, ÇİFTCİLERİMİZİN BİLİNÇLENDİRİLMESİ, HÜKÜMET TARAFINDAN MADDİ MANEVİ DESTEKLENMESİ İNANIN ÜLKEMİZ VE ÇİFTCİLERİMİZ ADINA ÇOK GÜZEL GELİŞMELER DİYE DÜŞÜNÜYORUM. BİRDE ARZİ TOPLULAŞTIRMA SİSTEMİ GERÇEKLEŞTİRİLSE ÇİFTCİLERİMİZİN EMEKLERİNİN KARŞILIĞINI ALACAĞNI BUNEDENLEDE İŞLERİNİ SEVE SEVE YAPACAKLARINI DÜŞÜNÜYORUM. BUTÜR BİLGİLENDİMELERİ YAPAN BAŞTA DEVLEK YETKİLİLERİNDEN OLMAK ÜZERE HERKESTEN ALLAH RAZI OLSUN TINAZTEPEDEN SELAMLAR.

     
     
 Yorumlayan : Abdil TEKEŞ      Tarih : 16/04/2013 00:00:00
   

30/10/2005
Mesaj Bilgisi
1489

Fanatik Üye
 
Ziraatimiz bu güne kadar kulaktan duyduklarımız ve atalarımızdan gördüklerimiz ile yapılıyordu. Şimdi teknoloji değişti, yeni uygulamalar ortaya çıktı. Emeğin karşılığı olması için yeni yöntemler geliştiriliyor. Bir işe emek harcıyorsan sonunda yemeğini yiyeceksin. Değilse zaman ve emek kaybın olur. Bunun için Güzel Dişlimde ikamet eden halkımız tarım ve hayvancılıkla uğraşmaktadır. İlçe Tarım Müdürlüğünün bü özverili çalışmalarından faydanalınmalıdır. Bu kurslara katılarak bildiklerini yenileme, bilmediklerinizi öğrenmelisin. İlmin, bilgizin zararı olmaz. Uygulama yapmayacaksan bile git öğren. Bir başkasına öğret. Buda bir sadakadır. Sağlıklı yaşamak için sağlıklı beslenmek şarttır. Sağlıklı beslenmek içinde sağlıklı ürün yetiştirelim.

     

Habere Yapılmış Toplam 5 Yorum Bulunmakta