25 Mayıs 2019 Cuma
Ana Sayfa Forum Sohbet Hesabınız Haberler Not Defteri İstatistikler İletişim

MENÜ
Kasabamız

 Son Haberler(24/05)

Dislikasabasi.com
Üyelere Özel

 Site Not Defteri

Faydalı Bölümler
Yardımcı Linkler


Gazete Sayfa Linkleri
 03AFDIYAD ' DA GERÇEKLEŞTİRİLEN AŞURE ETKİNLİĞİ (Foto)
03AFDIYAD ' DA GERÇEKLEŞTİRİLEN AŞURE ETKİNLİĞİ (Foto)


03AFDIYAD ' DA GERÇEKLEŞTİRİLEN AŞURE ETKİNLİĞİ


“Şehrullahi’l-Muharrem” olarak meşhur olan, yani “Allah’ın ayı Muharrem” olarak bilinen Muharrem ayı, İlahi bereket ve feyzin, Rabbani ihsan ve keremin coştuğu ve bollaştığı bir aydır.

Âşura Gününün Allah katında ayrı bir yeri vardır. Bugünde Cenâb-ı Hak on peygamberine on çeşit ikramda bulunmuş ve kudsiyetini arttırmıştır.

Kültürümüzde de önemli bir yere sahip olan aşure ayı dolayısıyla 30 Eylül 2018 Pazar günü 14:00 - 15:30 Saatleri arası BAYANLARA, 17:00 - 18:30 Saatleri arasında ERKEKLERE 03AFDIYAD dernek merkezinde aşure etkinliği düzenlenmiştir.

Erkekler için yapılan program ; Fevzi Çakmak Bahçelievler Camii İmamı Ramazan hocamız tarafından Kur'an-i Kerim okunması, sohbet ve yapılan duanın ardından uzaktan yakından davete icabet eden hemşerilerimize aşure ikramı şeklinde yapılmıştır.

Bayanlar için yapılan program ; Pendik Müftülüğü tarafından görevlendirilen Bayan Vaiz tarafından Aşure günü ile ilgili yapılan sohbet ve duanın ardından yoğun katılım gösteren hemşerilerimize aşure ikramı şeklinde yapılmıştır.

Katılım gerçekleştiren tüm hemşerilerimize tekrardan teşekkürlerimizi iletiyoruz.

Erkekler Aşure Etkinliğinden fotoğraflarBayanlar Aşure Etkinliğinden fotoğraflar

Son Güncelleme :  01/10/2018 Saat 9:35:53 AM Bu Haber  1421 Kez Okunduİstanbul'dan bildiriyor
 
İbrahim YILDIRIM

webmaster@dislikasabasi.com

Sitemizde 536 adet haberi bulunmaktadır.
Yazdırılabilir Sayfa   

Sitemizde yayınlanan haberlerin ve fotoğrafların kullanım hakkı www.dislikasabasi.com 'a aittir. Herhangi bir şekilde haber içeriği ve fotoğrafları izin alınmaksınız kullanılamaz..

Yorumlar yazarlarına aittir. İçeriklerinden biz sorumlu tutulamayız.

Anonim kullanıcı yorum yazamaz, lütfen kayıt olun


Yorum Bölümünden bundan sonra Yorum yapan üyemize ait bilgiler ve avatar resmi görülebilecektir. Avatar resminizi sitemizde yer alan resimlerden seçebileceğiniz gibi farklı bir resim ile değiştirmek istiyorsanız ; özel mesaj bölümünden admine mesaj göndererek veya üyelikte yer alan email adresinden webmaster@dislikasabasi.com email adresine resmin internet adresini veya resmi gönderebilirsiniz.

     
 Yorumlayan : Salih EROĞLU      Tarih : 02/10/2018 16:09:21
   
TINAZTEPE BELEDİYESİ
11/03/2013
Mesaj Bilgisi
1137

Fanatik Üye
 
ETKİNLİĞE MADDİ MANEVİ EMEĞİ GEÇENLERDEN ALLAH RAZI OLSUN. BİRLİK VE BERABERLİĞİNİZ DAİM OLSUN İNŞALLAH. HERKESE TINAZTEPETEN SELAMLAR.

     
     
 Yorumlayan : Abdil TEKEŞ      Tarih : 02/10/2018 08:09:23
   

30/10/2005
Mesaj Bilgisi
1486

Fanatik Üye
 
Güzel Dişlimin güzel insanları Mübarek ayın mübarek aşure günü nedeniyle Rabbimin rızasını kazanmak, birlik ve beraberliği pekiştirmek, dostluğu yaygınlaştırmak, iyilikte el ele olmak ümidiyle bir araya gelmişler bu güzel etkinliği yapmışlardır. Maddi ve manevi desteği olanlardan, oraya teşrif edip hayır duada bulunanlardan, gelmek için can atıp mazeretleri sebebiyle gelemeyenlerden Allah razı olsun. Bu tür birlikteliğiniz daim olsun. Rabbim yar ve yardımcınız olsun. Riyadan ve israftan uzak, hayra koşan günleriniz bol olsun.

     
     
 Yorumlayan : Mehmet Ali Gümüş      Tarih : 01/10/2018 11:50:11
   
kaynarca/ pendik/istanbul
07/04/2005
Mesaj Bilgisi
123

Tecrübeli Üye
 
Bizi yoktan var eden, varlığından haberdar eden, yaratıp imtihan eden, imtihan edip sabır veren ve muharrem ayına yetiştiren Allah''ın müminlerini bağışlaması dileğiyle Nice Hayırlı etkinliklere....

     

Habere Yapılmış Toplam 3 Yorum Bulunmakta