Av.D.D. Olağan Genel Kurul Yapıldı


Av.D.D. Olağan Genel Kurul Yapıldı

08 Nisan 2012 Pazar günü seçilen yeni yönetim kurulumumuzun teşekkür konuşması;

Sayın değerli Dişlili hemşehrilerimiz,

Bizler uzun süre bir arada yaşamış, aynı havayı teneffüs etmiş, aynı çeşmenin suyunu içmiş, aynı yolların tozunu yutmuş kişileriz. Ne yazık ki koşullar yaşamımızı bu şekilde sürdürmemize izin vermedi. Elimizdeki kaynaklar yetmez oldu. Kısacası doğduğumuz yer bizi doyurmadı. Kendimize doyacak yerler aramaya başladık.

Daha iyi şartlarda çalışmak amacıyla ülkenin birçok yerine dağıldık, çoğumuzda Avrupa' ya gelmek zorunda kaldık. Artık yepyeni bir dünyayla tanıştık bir çok kazanımımız oldu. Yaşamımız kolaylaştı, ulaşımımız kolaylaştı. Hemen hemen hepimizin altında vasıtamız oldu. Yani yaşamımız kolaylaştı. Bu arada unuttuğumuz birşeylerin olduğunun farkına vardık. Oda doğduğumuz yerdi oranın insanlarıydı. Birbirimizi zor görür hale gelmiştik, hele yeni jenerasyonun iyice uzaklaştığını fark ettik. Biz hem geçmişimize sahip olmak hemde büyük metropollerde kaybolup gitmeden, geleceğimizi sağlıklı bir şekilde yönlerdirmek amacıyla bir araya bir araya gelmeye karar verdik. Ve 2000 yılında bu günkü derneğimizi kurarak en azından asimile olmayı yavaşlatmaya hatta durdurmaya çalışıyoruz. Bu yüzden Av. D. Derneğinin her geçen gün daha da öneminin arttığının farkındayız.

Bu derneğin kuruluşunu gerçekleştiren, şimdiye kadar geçmiş yönetimlerde görev alan tüm Dişli sevdalılarına sonsuz teşekkür ederiz. Hepsinin eline,gönlüne sağlık.
Bu bir hizmet yarışıdır. Geçmiş yönetimlerin verdiği hizmeti ve çalışmaları yeni yönetimimiz dahada ileriye götürerek devam ettirecektir.

Kuruluş amacımız hemşerilerimiz arasında birlik ve dayanışma ruhunu güçlendirmek iyi günde, kötü günde bir birimize destek ve yanında olmaktır. Biliyoruz ki; sorunları daha çabuk ve kolay çözmenin tek yolu bir araya getirmektir. Yaşam koşullarının her geçen gün biraz daha ağırlaşmakta olduğu günümüzde, zorlukların ve sıkıntıların ortadan kaldırılması için hepimiz arasındaki dayanışmanın zorunlu olduğu kanaatindeyiz, sizlerde böyle düşündüğünüz için bu dernek çatısı altındasınız. Bizler aynı Kasabalı olmanın da ötesinde biri birimizle akrabayiz...


Dün itibarı ile (08.04.2012) iki yıl görev yapacak yeni yönetimi seçmiş bulunuyoruz. Yeni seçilen yönetim kurulu olarak bizler dünkü Genel Kurul toplantısına katılan tüm hemşehrilerimize teşekkürlerimizi bir borç biliriz. Yine herzaman olduğu gibi birlik ve beraberliğimizi pekiştirerek demokratik bir şekilde seçimimizi yaparak dostça ve huzurlu bir şekilde günümüzü tamamladık. Siz değerli hemşehrilerimizle yeni yeni Yönetim Kurulu' na seçilen kardeşlerimizi sizlerin taktirine sunuyoruz. Saygı ve sevgilerimizle herşey gönlünüzce olması dileğiyle Allaha emanet olunuz.

Av. D. D. Yönetim kurulu

Yukarıda birkaç kelimeyle hislerimizi ve duygularımızı paylaşmak istedik. Sürçü lisan ettiysek af ola!..

Yeni yönetime seçilen ve yönetimde görev alacak üyelerimizin isim listesi;


Başkan : Celalettin Ağılönü

Başkan Yrd. : Faruk Göceci

Muhasib : Yener Ölmez

Sekreter ve aynı zamanda kadın kolları başkanı : Cennet Taşpınar

Avrupa sorumluları : Kaya Özdemir, Gürhan Gükkiyas, Aytekin Ağılönü

Yön. Kur. Üyeleri : Salih Ağılönü, Burhan Mert, Vatan Kodeş, Tahsin Arslan

Av.D.D. Yönetim Kurulu ' na sitemiz ve siz hemşehrilerimiz adına, yeni görevlerinde başarılar dileriz. Allah´ım daha önceki yönetimden razı olsun ve yeni seçilen yönetimin yolunu açik etsin. Birlik ve beraberliğimiz daim olsun.

Editör : Cennet
dislikasabasi.com