02 Şubat 2023 Perşembe
Ana Sayfa Forum Sohbet Hesabınız Haberler Not Defteri İstatistikler İletişim

MENÜ
Kasabamız

 Son Haberler(02/02)

Dislikasabasi.com
Üyelere Özel

 Site Not Defteri

Faydalı Bölümler
Yardımcı Linkler


Gazete Sayfa Linkleri
 SEVGİLİ ÖĞRETMENLERİMİZDEN ÖĞRENCİLERİNE SELAM VAR ! (VİDEOLAR EKLENİYOR)
SEVGİLİ ÖĞRETMENLERİMİZDEN ÖĞRENCİLERİNE SELAM VAR !  (VİDEOLAR EKLENİYOR)Öğretmenler Gününün Önemi

Atatürk, Ulus okulları dediğimiz Millet Mektepleri'nde yazı tahtasının başına geçerek dersler verdi. Bakanlar Kurulu 11.11.1928 tarihinde yaptığı toplantıda Atatürk'e Ulus Okullar Başöğretmenliği unvanını verdi. 24 Kasım Atatürk'ün Millet Mektepleri Başöğretmenliği'ni kabul ettiği gündür.

Öğretmen; insanları eğitmeyi ve öğretmeyi meslek edinen, eğitim kurumlarında çocuk ve gençlerin eğitim öğretimlerine rehberlik eden, yön veren ve yaşam hazırlayan kimsedir. Öğretmenler gününün amacı öğretmenin toplumdaki yeri ve rolü önemi ve değeri nedir, sorunlarını belirlemek ve öğretmeni olması gerekli yüce oruna oturtmaktır. Öğretmenlerin kendi aralarında bağı kuvvetlendirmek, öğrencileri ile aralarındaki sevgi, saygı ve dayanışmayı güçlendirmektir.

Emekli olan öğretmenleri saygıyla anmak ve yeni atanmış öğretmenlere mesleklerinin kutsal bilincine varmalarını sağlamaktır. İşte, Öğretmenler Günü, bu fedakar öğretmenlerimizin kıymetini bir kez daha düşünüp anlamamızı sağlayan önemli bir gündür.

Öğretmenlerimize duyduğumuz saygı, sevgi ve şükranlarımızı dile getirmek için bu günü fırsat bilmeli ve bu duygularla, onların ellerini öpmeliyiz. Okulu bitirip hayata atıldığımız zaman, bizi bu günlere hazırlayan öğretmenlerimizi hatırlamak, ziyaret etmek ya da bir telefon, kart veya mektupla hatırlarını sormak onlar için en büyük ve en değerli armağan olacaktır.
Bizlerde bu anlamlı günün anısına kasabamızda evlerinde ulaştığımız öğretmen ailelerine ziyarette bulunduk. Onlarla günün önemini ve anılarını paylaştık.Onların yüreklerindeki taptaze kıpırtının olduğunu , heyecanlarından hiç bir şey kaybetmediklerini gördük. Emekli öğretmenlerimizin geçmişteki öğrencilerinden ,öğretmenlik hatıralarından bahsederlerken , akıttıkları damla damla gözyaşında siz öğrencilerini ne kadar çok sevdiklerine de bir defa daha şahit olduk.
24 Kasım sabahı ve akşamı Bolvadin'de öğretmenler günü etkinliklerine katıldık. Öğleden sonra bir grup öğrencimizle birlikte akşam geç saatlere kadar kasabamızdaki öğretmenlerimize ve ailelerine ziyarette bulunduğumuz görüntülerin hazırlanmasına devam edilmekte olup, yarından itibaren izleniminize sunlmaya başlanacaktır.Sitemiz ve tüm ziyaretçilerimiz adına daha önceden ve yakın geçmişte toprağa verdiğimiz öğretmenlerimize Allah'tan rahmet geride kalan eşlerine ve evlatlarına hayırlı ömürler diliyoruz. Ayrıca güzel beldemizdeki evlatlarımıza hizmet eden kasabamız dışına çıkmak zorunda kalarak aramızdan ayrılan tüm öğretmenlerimize teşekkür eder, onlara da ,
Güzel Dişlimiz'den Selam ve Sevgilerimizi iletiyoruz.


DİŞLİ'YE EMEK VEREN ÖĞRETMENLERİMİZ 2007


MUZAFFER ŞİŞİK ÖĞRETMENİMİZ VE AİLESİYLE

MUZAFFER ŞİŞİK ÖĞRETMENİMİZ ÖĞRETMENLER GÜNÜNÜZ KUTLU OLSUN 24 KASIM 2010
CAFER SADIK PETEK ÖĞRETMENİMİZ ÖĞRETMENLER GÜNÜNÜZ KUTLU OLSUN 24 KASIM 2010


ALİ İHSAN GÜMÜŞ ÖĞRETMENİMİZ ÖĞRETMENLER GÜNÜNÜZ KUTLU OLSUN 24 KASIM 2010
ABDİL VE RAHİME ÜNAL ÖĞRETMENİMİZ ÖĞRETMENLER GÜNÜNÜZ KUTLU OLSUN24 KASIM 2010
CELAL GÜVENİR ÖĞRETMENİMİZ ÖĞRETMENLER GÜNÜNÜZ KUTLU OLSUN 24 KASIM 2010
YAŞAR GÜMÜŞ ÖĞRETMENİMİZ ÖĞRETMENLER GÜNÜNÜZ KUTLU OLSUN 24 KASIM 2010


FOTOĞRAFLAR EKLENECEK

FOTOĞRAFLAR EKLENECEKMUSTAFA ÖZTOPRAK ÖĞRETMENİMİZ ÖĞRETMENLER GÜNÜNÜZ KUTLU OLSUN 24 KASIM 2010
FOTOĞRAFLAR EKLENECEK


MERHUM MEHMET TUNCER ÖĞRETMENİMİZ AİLESİNİN ÖĞRETMENLER GÜNÜ KUTLU OLSUN


Kısa süre önce aramızdan ayrılarak toprağa verdiğimiz merhum Mehmet TUNCER Öğretmenimize Allah'tan Rahmet geride kalan kederli ailesine,yakınlarına,arkadaşlarına,öğretmenlerimize ve öğrencilerine baş sağlığı dileklerimize iletir,


Kendilerini ve Aramızdan Ayrılan Tüm Öğretmenlerimizi Rahmetle Anıyor,

Ruhları Şad Olsun Diyoruz.FOTOĞRAFLAR EKLENECEK


İSMET ÖZKARAN ÖĞRETMENİMİZ ÖĞRETMENLER GÜNÜNÜZ KUTLU OLSUN 24 KASIM 2010
FOTOĞRAFLAR EKLENECEKOSMAN AĞILÖNÜ ÖĞRETMENİMİZ ÖĞRETMENLER GÜNÜNÜZ KUTLU OLSUN 24 KASIM 2010

MERHUM SÜLEYMAN GÜVENİR ÖĞRETMENİMİZ AİLESİNİN ÖĞRETMENLER GÜNÜ KUTLU OLSUN

FOTOĞRAFLAR EKLENECEK
GALİP GÜMÜŞ ÖĞRETMENİMİZ ÖĞRETMENLER GÜNÜNÜZ KUTLU OLSUN 24 KASIM 2010


ÖĞRETMEN ANİMASYONLARINDA BAZI ÖĞRETMENLERİMİZİN EKSİKLİĞİ NEDENİYLE ÖN YARGIDA BULUNULMAMASINI ÖNLEMEK AMACIYLA ;
BİZİ BİZ YAPAN DEĞERLERİMİZ ÖĞRETMENLERİMİZLE İLGİLİ BAZI FOTOĞRAF EKSİKLİKLERİ GİDERİLDİKTEN SONRA (DEĞERLİ ÖĞRETMEN AİLELERİMİZİN ELLERİNDEKİ ARŞİV FOTOĞRAFLARINI BİZLERLE PAYLAŞMALARIYLA BERABER ) SİZ DEĞERLİ ÖĞRENCİLERİN (KÜÇÜKLÜK) FOTOĞRAFLARINI İÇEREN SİTEMİZDE YENİDEN İKİ AYRI FOTOĞRAF ANİMASYONU HAZIRLANACAKTIR.


BU NEDENLE ÖZELLİKLE KASABAMIZDA GÖREV YAPAN ÖĞRETMEN AİLELERİNİN ELLERİNDEKİ ARŞİV FOTOĞRAFLARINI (ASLINI VEYA TARATILMIŞ ŞEKLİNİ) BİZLERLE PAYLAŞMALARINI RİCA EDİYORUZ.Son Güncelleme :  28/11/2010 Saat 19:56:54 Bu Haber  6369 Kez OkunduKasabamızdan bildiriyor
 
Bülent Güvenir

bulentguvenir5@hotmail.com

Sitemizde 729 adet haberi bulunmaktadır.
Yazdırılabilir Sayfa   

Sitemizde yayınlanan haberlerin ve fotoğrafların kullanım hakkı www.dislikasabasi.com 'a aittir. Herhangi bir şekilde haber içeriği ve fotoğrafları izin alınmaksınız kullanılamaz..

Yorumlar yazarlarına aittir. İçeriklerinden biz sorumlu tutulamayız.

Anonim kullanıcı yorum yazamaz, lütfen kayıt olun


Yorum Bölümünden bundan sonra Yorum yapan üyemize ait bilgiler ve avatar resmi görülebilecektir. Avatar resminizi sitemizde yer alan resimlerden seçebileceğiniz gibi farklı bir resim ile değiştirmek istiyorsanız ; özel mesaj bölümünden admine mesaj göndererek veya üyelikte yer alan email adresinden webmaster@dislikasabasi.com email adresine resmin internet adresini veya resmi gönderebilirsiniz.

     
 Yorumlayan : mustafa güvnr      Tarih : 26/11/2010 00:00:00
   
ist
02/07/2007
Mesaj Bilgisi
320

Fanatik Üye
 
ÖĞRETMENLİK GÖREVİNİN KUTSALLIĞI DİNİMİZİN İLK TEBLİĞİNDE ÜMMİ OLAN PEYGAMBERİMİZE RABBİMİZİN ÖĞRETİCİLİĞİ İLE BAŞLAYARAK GÜNÜMÜZE KADAR BU GÖREVİ YAPAN TÜM ÖĞRETMENLERİMİZ; BAŞTA BABAM CELAL GÜVENİR,EŞİMİN VE BENİM İLK ÖĞRETMENİMİZ ABDİL ÜNAL BEY,AİLEMİZDE OSMANLI DÖNEMİNDE MÜDERRİSLİK YAPAN DEDELERİMİZ,TÜM ÖĞRETMENLER GÜNÜNÜZ KUTLU O SICAK YÜREKLERİNİZ HER DAİM MUTLU OLSUN....(Mustafa GÜVENİR)

     
     
 Yorumlayan : veli petek      Tarih : 26/11/2010 00:00:00
   
kocaeli
21/02/2007
Mesaj Bilgisi
65

Aktif Üye
 
BAŞTA İLK ÖGRETMENİM BABAM CAFER SADIK PETEK, VE DİGER BÜTÜN ÖGRETMENLERİN ÖGRETMENLER GÜNÜNÜ EN İÇTEN DİLEKLERİMLE KUTLAR ELLERİNDEN ÖPERİM AYRICA ENİŞTEM BÜLENT,ABLAM NURAN ,ABİLERİM ABDULLAH VE METİN PETEK''İNDE ÖGRETMENLER GÜNÜNÜ KUTLARIM. VELİ- NURİYE PETEK GÖLCÜK /KOCAELİ

     
     
 Yorumlayan : Metin Ünal      Tarih : 26/11/2010 00:00:00
   
Almanyadan
31/12/2006
Mesaj Bilgisi
175

Başarılı Üye
 
Basta,canim babamiz Yasar Gümüs olmak üzere ilk ögretmenlerimiz Ayse Usakli ve Mustafa Öztoprak öretmenlerimizin,Dayim Osman Agilönü,Halam, Nesibe Aydin ve diger bütün ögretmenlerimizin ögretmenler gününü kutluyoruz.Onlara saglik,sihhat,mutluluk dolu uzun ömürler diliyoruz.Hepsinin ellerinden saygi ve hasretle öpüyoruz. Ayrica Bülent arkadasimizin ve esi Nuran in da ögretmenler gününü en icten dileklerimizle kutlar selamlari icin tesekkür ederiz.ADALET,METIN ÜNAL...

     
     
 Yorumlayan : Ahmet Sapmaz (Bekiroglu)      Tarih : 26/11/2010 00:00:00
   
istanbul
03/04/2006
Mesaj Bilgisi
187

Başarılı Üye
 
Degerlı arkadaşım Bülent hocaya vido ile fotograflardan dolayı çok teşekkür eder, görevi başındaki tüm ögretmenlerin ögretmenler gününü kutluyorum. Eşim arife ve benim üzerimizde emegi olan sayın MUSTAFA ÖZTOPRAK Hocamızın bu özel gününü yürekten kutluyor, ellerinden öpüyoruz. Diyer emekli ögretmenlerinde ögretmenler gününü kutluyor, saygılarımızı sunuyoruz. Hepsine ALLAH uzun ömür versin...amin.İSTANBUL.

     
     
 Yorumlayan : turan susan      Tarih : 26/11/2010 00:00:00
   
Tekirdağ/Çorlu
24/12/2005
Mesaj Bilgisi
842

Fanatik Üye
 
KASABAMIZIN GÜZİDE İNSANLARI DEĞERLİ EĞİTİM ABİDELERİ, SAYGIDEĞER ÖĞRETMENLERİM SAĞ OLANLARIN ELLERİNDEN ÖPER, RAHMETE KAVUŞANLARA ALLAH C.C. DEN RAHMET VE MAĞFİRET DİLERİM.KASABAMIZDAN OLMAYIP KASABALI GİBİ OLAN DEĞERLİ ÖĞRETMENİM AYŞE UŞAKLI VE EŞİ İBRAHİM UŞAKLI''NINDA BİZLERİN BU GÜNLERE GELMESİNDE EMEK VE ÖZVERİSİ VAR, ONLARINDA ELLERİNDEN ÖPÜYOR, SAĞLIK VE MUTLULUKLAR DİLİYORUM.İLKOKUL ARKADAŞLARIMIZDAN ÖĞRETMEN OLANLARINDA (MUSTAFA MERT, EROL GÜMÜŞ, LEVENT HOCA VB. ÖĞRETMEN ARKADAŞLARIMIN) ÖĞRETMENLER GÜNÜNÜ KUTLUYORUM.

     
     
 Yorumlayan : AYSEL ŞİŞİK      Tarih : 26/11/2010 00:00:00
   
ÇAY/AFYON
10/07/2007
Mesaj Bilgisi
111

Çalışkan Üye
 
Canım Öğretmenim...Keşke İmkan Olsaydı da Bütün Sınıf Arkadaşlarımla Öğretmenler Gününde Yanında Olabilseydim...Öğretmenler Her Zaman Başlarımızın Tacıdır...Bizim Çocukluğumuzda Bir Öğretmen,Diğer Öğretmen Arkadaşının Çocuklarını Sahiplenir,Onlarla Kendi Çocuklarıymış Gibi Yakından İlgilenirdi...İşte Bu Sebeple Olmalı ki...Oradaki Bütün Öğretmenlerin Önemi Bizim İçin Daha Bir Başka...Başta İLKÖĞRETMENİM...BABAM...YAŞAR GÜMÜŞ Olmak Üzere,Bütün Öğretmenlerimizin ÖĞRETMENLER GÜNÜ nü Kutlar,Saygıyla Ellerinizden Öperim...Hepinizede Sağlıklı Uzun Ömürler Dilerim...Hakkınızı Helal Edin...Evde Babam,Okulda Öğretmenim,diyeceksin...Dediğini Hiç Unutmadım...CANIM BABACIĞIM...

     
     
 Yorumlayan : Abdullah Özdemir      Tarih : 26/11/2010 00:00:00
   
Almanya/Kiel
28/08/2008
Mesaj Bilgisi
46

Aktif Üye
 
Basta Bülent hocama emeginden dolayi tesekür eder ögretmenler gününü kutluyorum. Üzerimde emegi cok olan ilkokul ögretmenim Sayin Celal Güvenir hocamin bu özel gününü yürekten kutluyor ellerinden öpüyorum.Kendisini görünce cok duygulandim.Hakki ödenmez.ALLAH uzun ömür versin.Aramizdan ayrilan hocalarimiza rahmet diliyorum.Canim yengecigim (Serife Ögretmen)ellerinden öpüyorum. Almanya /Kiel den Gönül Özdemir

     
     
 Yorumlayan : Abdullah Özdemir      Tarih : 26/11/2010 00:00:00
   
Almanya/Kiel
28/08/2008
Mesaj Bilgisi
46

Aktif Üye
 
Basta Bülent hocama emeginden dolayi tesekür eder ögretmenler gününü kutluyorum. Üzerimde emegi cok olan ilkokul ögretmenim Sayin Celal Güvenir hocamin bu özel gününü yürekten kutluyor ellerinden öpüyorum.Kendisini görünce cok duygulandim.Hakki ödenmez.ALLAH uzun ömür versin.Aramizdan ayrilan hocalarimiza rahmet diliyorum.Canim yengecigim (Serife Ögretmen)ellerinden öpüyorum.

     
     
 Yorumlayan : İlyas Özkaran      Tarih : 25/11/2010 00:00:00
   
Kaynarca
05/07/2009
Mesaj Bilgisi
71

Aktif Üye
 
Benim için çok degerli olan ilk okul ögretmenim Celal GÜVENİR öğretmenimin öğretmenler gününü en içten dileklerimle kutlar ellerinden öperim İst.İlyas ÖZKARAN

     
     
 Yorumlayan : GÜLER ÜNAL      Tarih : 25/11/2010 00:00:00
   
AFYON
18/06/2010
Mesaj Bilgisi
62

Aktif Üye
 
Çok değerli öğretmenim, CELAL GÜVENİR in bu özel gününü canı gönülden kutluyorum ve saygıyla ellerınden öpüyorum.Ayrıca tüm öğretmenlerin öğretmenler gününü kutluyorum. Güler Ünal AFYON

     
Toplam 2 sayfada 12

Habere Yapılmış Toplam 20 Yorum Bulunmakta