01 Aralık 2022 Perşembe
Ana Sayfa Forum Sohbet Hesabınız Haberler Not Defteri İstatistikler İletişim

MENÜ
Kasabamız

 Son Haberler(28/11)

Dislikasabasi.com
Üyelere Özel

 Site Not Defteri

Faydalı Bölümler
Yardımcı Linkler


Gazete Sayfa Linkleri
 ÖĞRETMENLERİMİZİN ÖĞRETMENLER GÜNÜNÜ KUTLARIZ
ÖĞRETMENLERİMİZİN ÖĞRETMENLER GÜNÜNÜ KUTLARIZGeçmişten günümüze insanları daha küçücükken sıcak bir ortamda bağrına basan onların iyi ve kötü gününde desteğini esirgemeyen, daha küçük yaşlarda çocuklarda bıraktığı olumlu etki nedeniyle pek çoğunun '' Büyüyünce ben de öğretmen olacağım '' sözleri hala kulaklarımızı çınlatıyor.

Çocukluk çağında oyunlarımızda öğretmencilik oyunları hayatımızın en renkli yapraklarını oluşturmuyor mu? Evet Öğretmenimizin bizlerede bıraktığı olumlu etkiler sayesinde hayatımızda önemli gelişmeler kaydettik. Ailemizde bile babamızın ve annemizin bize söylediği sözleri bile öğretmenimizin bize verdiği yön ve sözlerinin süzgecinden geçirip ;

__ Hayır bizim öğretmenimiz bizim için şöyle böyle derdi diyerek önce öğretmenimizin verdiği yönle hayata attığımız ilk adımlarda onun yolunu takip ettiğimizi hatırlar gibiyiz.

Öğretmenlik mesleği cefakar ve vekarlık ifade eden vicdani bir meslektir. Öğretmen öğrencileri için göstediği çabaların yorgunluğunu , ancak ortaya çıkan güzel başarılar ve örnek davranışlar kazandırdığı zaman sona erer. Bu öğretmen için en büyük bahtiyarlıktır. Bu mutluluğu sözlerle ifade etmek güçtür.

Pekçoğumuz çocukluk ve gençlik yıllarımızdaki okul anılarımızın özlemiyle yaşarız. Çünkü o güzelim yıllar bizim için tertemiz bir yere sahiptir. Toplumlara yön veren körpe beyinleri ilmek ilmek işleyerek sağlam kişilikli topluma yararlı bireyler olmamızda en önemli yön verici bir değerdir.

Bu vesile ile Türkiyemizde ve kasabamızda örnek adımlar atarak bizleri bu günlere taşıyan aramızdan ayrılan unutulmaz şahsiyetlerimizi Tüm öğretmenlerimizi Rahmetle anıyoruz. Halen aramızda yaşantılarını sürdüren öğretmenlerimizin bundan sonrada sağlıklı ve sıhhatli ve mutlu bir hayat sürmelerini Yüce Allah'tan diliyor,

Ellerinizden Öpüyoruz Canım Öğretmenim.GÜZEL SÖZLER

· Ulusları kurtaranlar yalnız ve ancak öğretmenlerdir.

· Dünyanın her yanında öğretmenler, insan topluluğunun en fedakâr ve en değerli varlığıdır.

· Öğretmen bir sanatkârdır, yarının temelini o attığı gibi, değerli kişilik hamuruna da biçim verir.

· Öğretmenler, yeni nesil sizin eseriniz olacaktır.

· Gelecek gençlerin, gençler ise öğretmenlerin eseridir.

· Öğretmen, geçmişin öğreticisi, geleceğin kurucusudur.

· Toplumların uygarlık düzeyi, öğretmene verdiği değerle ölçülür.

· Geleceğin güvencesi eğitime, eğitim ise öğretmene dayalıdır.


· Dünyada her şeye kıymet biçilebilir. Ama öğretmenin eserine kıymet biçilemez. (Socrates)

· Yeryüzünde öğretmenlikten daha onurlu bir tanımıyorum.

· Yeryüzünde barışı sağlayacak sihirli değnek analarla öğretmenlerin elindedir. Eğitim demek, vücutta ve ruhtaki güzelliği ve mükemmelliği son mertebesine kadar geliştirmek demektir. (Eflatun)

· Öğretmenlik bir sanat işidir. Sanatçı geçim sıkıntısı çekerse, ondan yaratıcılık beklenemez. (İ.N.Özgür)
ARAMIZDAN AYRILAN ÖĞRETENLERİMİZ VE EMEKLİYE AYRILAN ÖĞRETMENLERİMİZ ANISINA HAZIRLAMAYA BAŞLADIĞIMIZ ANİMASYON VİDEO GÖSTERİMİ (BAZI ÖĞRETMENLERİMİZİN FOTOĞRAFLARI TAMAMLANDIKTAN SONRA) EKLENECEKRTİR.
Son Güncelleme :  24/11/2008 Saat 18:58:15 Bu Haber  4244 Kez OkunduKasabamızdan bildiriyor
 
Bülent Güvenir

bulentguvenir5@hotmail.com

Sitemizde 729 adet haberi bulunmaktadır.
Yazdırılabilir Sayfa   

Sitemizde yayınlanan haberlerin ve fotoğrafların kullanım hakkı www.dislikasabasi.com 'a aittir. Herhangi bir şekilde haber içeriği ve fotoğrafları izin alınmaksınız kullanılamaz..

Yorumlar yazarlarına aittir. İçeriklerinden biz sorumlu tutulamayız.

Anonim kullanıcı yorum yazamaz, lütfen kayıt olun


Yorum Bölümünden bundan sonra Yorum yapan üyemize ait bilgiler ve avatar resmi görülebilecektir. Avatar resminizi sitemizde yer alan resimlerden seçebileceğiniz gibi farklı bir resim ile değiştirmek istiyorsanız ; özel mesaj bölümünden admine mesaj göndererek veya üyelikte yer alan email adresinden webmaster@dislikasabasi.com email adresine resmin internet adresini veya resmi gönderebilirsiniz.

     
 Yorumlayan : Tahsin Arslan      Tarih : 25/11/2008 00:00:00
   
almanya
07/04/2005
Mesaj Bilgisi
163

Başarılı Üye
 
....rahmetli ögretmenim mehmet boyraciya allah tan gani gani rahmet dilerim mkanin cennet olsun .....ayrica tüm ögretmenlerin ögretmenler gününü kutlarim

     
     
 Yorumlayan : AHMET SAPMAZ      Tarih : 25/11/2008 00:00:00
   
İSTANBUL
10/07/2006
Mesaj Bilgisi
125

Tecrübeli Üye
 
ÇOK KIYMETLİ HOCAM YAŞAR GÜMÜŞ,e Anne baba kadar şefkatinize MÜTEŞEKKİRİM. Kıymetli hocam böylebir kutlama deyilde yanınıza gelip, elinİzi öpüp, hayır duanızı almak isterdim ama SİZ GENE BİZLERİN KUSURUNA BAKMAYIN, BEN beşyıl şiir okudum, ben beş yıl sınıf başkanlığı yaptım, ben beşyıl sizden ENÇOK dayak yedim, ama o güzelim beş yılı hiiiç bulamadım. ŞAHSINIZDA TÜM ÖĞRETMENLERİMİN ÖĞRETMENLER GÜNÜNÜ KUTLAR ELLERİNİZDEN ÖPER, SAYGILAR SUNARIM.

     
     
 Yorumlayan : turan susan      Tarih : 25/11/2008 00:00:00
   
Tekirdağ/Çorlu
24/12/2005
Mesaj Bilgisi
842

Fanatik Üye
 
TÜM ÇALIŞAN VE EMEKLİ OLAN ÖĞRETMENLERİN ÖĞRETMENLER GÜNÜNÜ KUTLAR SAĞLIK VE MUTLULUKLAR DİLERİM.(KÜRT VEZİROĞLU TURAN SUSAN)

     
     
 Yorumlayan : mevlut mert      Tarih : 25/11/2008 00:00:00
   
Belçika
05/11/2006
Mesaj Bilgisi
72

Aktif Üye
 
Bizleri yetiştirip bu günlere gelmemize vesile olan saygı değer bütün öğretmenlerimizin öğretmenler gününü kutlar saygıyla selamlarım. MEVLÜT MERT

     
     
 Yorumlayan : ABDİL AÇIKGÖZ      Tarih : 25/11/2008 00:00:00
   
DİŞLİ KASABASI
31/10/2006
Mesaj Bilgisi
494

Fanatik Üye
 
DUNYANIN EN DEGERLI VARLIKLARI OLAN SIZ OGRETMENLER! BUGUN, TURK OGRETMENININ SEREF GUNUDUR. ONA OLAN SAYGIYI YENILEME, ONUN YUCELIGINI ANMA GUNUDUR. BOYLE ANLAMLI BIR GUNDE HEPINIZI SEVGIYLE, CANDAN KUTLUYORUZ. ABDİL AÇIKGÖZ

     
     
 Yorumlayan : mustafa şen      Tarih : 25/11/2008 00:00:00
   

16/09/2006
Mesaj Bilgisi
65

Aktif Üye
 
( BAŞTA AYTAÇ AVŞAR OLMAK ÜZERE )DİŞLİDEKİ BÜTÜN ÖĞRETMENLERİN GEÇMİŞ ÖĞRETMENLER GÜNÜNÜ KUTLARIM

     
     
 Yorumlayan : Abdil TEKEŞ      Tarih : 25/11/2008 00:00:00
   

30/10/2005
Mesaj Bilgisi
1908

Fanatik Üye
 
Rahmeti Rahmana kavuşan iLKOKUL ÖĞRETMENLERİM Süleymen GÜVENİR ile Mehmet BOYRACI''ya Allah''dan rahmet diliyorum. Kabirleri cennet olsun. Bir harf öğretene kırk yıl köle olunursa 29 harf öğretene acaba ne kadar minnet duyulur. Bunun bilinci ile her zaman öğretmenlerimi yad ediyor fatihalar gönderiyorum. Bu vesile ile tüm öğretmenlerin öğretmenler günü kutlu olsun.İnsan yetiştirmek kadar güzel bir şey var mıdır bu dünyada acaba.....

     
     
 Yorumlayan : izzet sönmez      Tarih : 25/11/2008 00:00:00
   
DİŞLİ KASABASI
10/10/2007
Mesaj Bilgisi
389

Fanatik Üye
 
Tüm Öğretmenlerimizin Öğretmenler gününü kutlar, sağlıklı, mutlu ve huzurlu günler geçirmelerini Canabı Allah''tan niyaz ederim.(İzzet Sönmez Bolvadin Bel.)

     
     
 Yorumlayan : H.HÜSEYİN UYAR      Tarih : 24/11/2008 00:00:00
   
BİLECİK/BOZÜYÜK
06/01/2008
Mesaj Bilgisi
659

Fanatik Üye
 
BÜTÜN ÖĞRETMENLERİN ÖĞRETMENLER GÜNÜNÜ KUTLAR GÖREVDE OLANLARA SAĞLIK VE BAŞARILAR DİLER, EBEDİYETE İNTİKAL EDEN TÜM ÖĞRETMENLERİMİZİN MEKANI CENNET OLSUN, ÜZERİMİZDE EMEĞİ OLAN TÜM ÖĞRETMENLERİMİN ELLERİNDEN ÖPÜYORUM

     
     
 Yorumlayan : Hüseyin Boyracı      Tarih : 24/11/2008 00:00:00
   
Bolvadin
05/04/2005
Mesaj Bilgisi
28

Yeni Üye
 
Üzerimde emeği geçen tüm öğretmenlerimin ve meslektaşlarımın öğretmenler gününü kutlarım...

     
Toplam 2 sayfada 12>

Habere Yapılmış Toplam 18 Yorum Bulunmakta