20 Ocak 2019 Pazar
Ana Sayfa Forum Sohbet Hesabınız Haberler Not Defteri İstatistikler İletişim

MENÜ
Kasabamız

 Son Haberler(20/01)

Dislikasabasi.com
Üyelere Özel

 Site Not Defteri

Faydalı Bölümler
Yardımcı Linkler


Gazete Sayfa Linkleri
 DİŞLİ YAĞMUR DUASINA ÇIKTI
DİŞLİ YAĞMUR DUASINA ÇIKTI


DİŞLİ YAĞMUR DUASINA ÇIKTI

Dişli'de vatandaş yağmur duasına çıktı. Kasabamızda faaliyet gösteren Diyad, Hayır sever Cemiyeti, Cami Yaptırma ve Yaşatma Derneği yağmur duası için birlikte organizasyon düzenledi. Günler önce hazırlıklara başlandı. 29 Nisan 2018 Pazar günü öğleden önce yaya olarak genç, yaşlı, kadın, erkek, çocuk yaya olarak stres tepesine çıktı.

Din görevlileri tarafından Kur'anı Kerim okundu. Salavat getirildi. Hatimlerin duası yapıldı. Dört taraftan ezan okundu. Öğle namazı kılındıktan sonra ayrıca iki rekat yağmur istihka namazı kılındı. Hutbe okundu, yağmur duası edildi. Diyad'da pişirilen kazanlar dolusu etli bulgur pilavı ve ayran yağmur duasına katılanlara ikram edildi.

Yağmur duası için maddi ve manevi katkıda bulunan kardeşlerimize teşekkür ederiz.

YAĞMUR

Kokusunda bereket
Gelişinde rahmet,
O yağınca artar nimet,
Yağdır Allahım yağmur

Yeryüzü yeşillensin
Tarlalarımız şenlensin
Dünyamız temizlensin
Yağdır Allah'ım yağmurSon Güncelleme :  02/05/2018 Saat 11:16:02 AM Bu Haber  1645 Kez OkunduKasabamızdan bildiriyor
 
Mustafa OKUMUŞ

mustafaokumus2@hotmail.com

Sitemizde 1582 adet haberi bulunmaktadır.
Yazdırılabilir Sayfa   

Sitemizde yayınlanan haberlerin ve fotoğrafların kullanım hakkı www.dislikasabasi.com 'a aittir. Herhangi bir şekilde haber içeriği ve fotoğrafları izin alınmaksınız kullanılamaz..

Yorumlar yazarlarına aittir. İçeriklerinden biz sorumlu tutulamayız.

Anonim kullanıcı yorum yazamaz, lütfen kayıt olun


Yorum Bölümünden bundan sonra Yorum yapan üyemize ait bilgiler ve avatar resmi görülebilecektir. Avatar resminizi sitemizde yer alan resimlerden seçebileceğiniz gibi farklı bir resim ile değiştirmek istiyorsanız ; özel mesaj bölümünden admine mesaj göndererek veya üyelikte yer alan email adresinden webmaster@dislikasabasi.com email adresine resmin internet adresini veya resmi gönderebilirsiniz.

     
 Yorumlayan : Salih EROĞLU      Tarih : 03/05/2018 14:13:57
   
TINAZTEPE BELEDİYESİ
11/03/2013
Mesaj Bilgisi
1096

Fanatik Üye
 
ALLAH DUALARINIZI KABUL BUYURSUN, HAYIRLISINDAN BOL VE BEREKETLİ YAĞIŞLAR VERSİN İNŞALLAH. EROĞLU AİLESİ-TINAZTEPE

     
     
 Yorumlayan : Abdil TEKEŞ      Tarih : 03/05/2018 08:09:33
   

30/10/2005
Mesaj Bilgisi
1454

Fanatik Üye
 
Kul''u kul yapan Rabbine yönelmesidir. Kul Rabbine her zaman dua ve niyazda bulunmalıdır. Rızkını temin etmek için önce gerekli tüm faaliyetlerini yerine getirmeli sonrada Rabbine tevekkül etmelidir. Mü''min sadece kendisi için değil diğer Müslüman kardeşleri için de çalışmalıdır. Güzel Dişlimin güzel insanları bu yılkı kuraklık sebebiyle bir araya gelmişler, maddi ve manevi katkıda bulunarak yağmur duasına çıkmışlardır. Allah dualarını kabul buyursun. Rabbim kimseyi açlıkla imtihan etmesin. Maddi ve manevi katkıda bulunanlardan razı olsun. Rabbim ülkemize ve tüm İslam alemine birlik, beraberlik, kardeşlik nasip etsin. Bereketini esirgemesin. Bizlere helalinden kazanma ve harcama fırsatı versin. Allah yar ve yardımcımız olsun.

     
     
 Yorumlayan : Salih Kahraman      Tarih : 03/05/2018 01:19:52
   
Bolvadin
01/02/2007
Mesaj Bilgisi
1634

Fanatik Üye
 
Allah duanızı kabul buyursun,İnşaallah gönlünüze göre bol bol bereketini nasip eylesin.Kavli duanın yanında fiili dua da çok önemlidir.Yani ağaçlık olan ,ormanı bol olan yere yağmur daha çok yağar,mesela,ülkemizin karadeniz bölgesi ormanlık alanı daha çok olduğu için yıllık yağmur oranı diğer bölgelere göre daha fazladır.Bizler de bölgemizdeki mevcut ormanları ve ağaçlarımızı koruyacağımız gibi yenilerini de ekleyerek ormanlık alanlarımızı çoğaltacağız ki yağmur çeken bir bölgeye sahip olalım.Allah kimseyi açlıkla,kuraklıkla imtihan eylemesin.Beli bükük ihtiyarlarımızın,günahsız yavrularımızın, hayvanatlarımızın ve su isteyen bitkilerimizin hürmetine inşaallah üzerimize ve mahsullerimize bol bol ,faydalı ve zararsız rahmetini lütfetsin

     

Habere Yapılmış Toplam 3 Yorum Bulunmakta