13 Nisan 2021 Salı
Ana Sayfa Forum Sohbet Hesabınız Haberler Not Defteri İstatistikler İletişim

MENÜ
Kasabamız

 Son Haberler(10/04)

Dislikasabasi.com
Üyelere Özel

 Site Not Defteri

Faydalı Bölümler
Yardımcı Linkler


Gazete Sayfa Linkleri
 DDYD DERNEGI DISLILILER DAYANISMA GECESI MUHTESEMDI (Fotolar Yükleniyor)
DDYD DERNEGI DISLILILER DAYANISMA GECESI MUHTESEMDI (Fotolar Yükleniyor)


Avrupa"da yasayan Dislilileri bir arada toplayarak birlik beraberlik ve kaynasma gecesinin 3. süsü Almanya"nin Köln kentinde Avrupa DDYD tarafindan yapildi.


Bu geceye Avrupa Ülkeleri Basta Almanya"dan Fransa,Belcika , Hollanda"dan ve Türkiye"den bir cok Dislili ve Dislililerin sevgili dostlarinin bulunduklari , diger yerlerdeki kardeslerimizin katilimiyla cosku icerisinde yapildi.

Bu yil Bu kadar ilginin olacagini tahmin edilemediginden davetlilere dagitilan yemekler tükendi.

Hatta cekilis biletleri daha ilk saatlerde tükendigi gözlendi.Gecede konuklara hizmet verebilmek icin tüm yönetim kurulu üyeleri baskan Isa GEDIK"le beraber durmadan calistiklari gözlerden kacmadi.

Yönetim Kurulu bazen su tasirken bazen yemek tasirken görülmesi güzel ve anlamli Dislilli Misafirperverliginin en önemli göstergesiydi.

Bu tempo icerisinde bizlerde,Önder kardesimle , üzerimize dusen sorumluluklari almaktan geri durmayarak bu güzel ortama destek verdik.

Cünkü gun DISLILILER"IN GÜNÜYDÜ ...

Bu güzel Gecenin basarili sekilde gecmesi icin calisan Avrupa DDYD Dernegimiz Baskani Isa GEDIK ve Tüm Yönetim Kurulu Üyeleriyle ; Sunumu büyük özveri ve basarili gayretlerle gerceklestiren Muhammed GENCER (GENCO) ve Tahsin ARSLAN Kardeslerimize de tesekkür ediyoruzAvrupa"da yasayan büyük cogunlukla özlemini cektigi bu gece de bir araya gelen Dislililer arasinda koyu muhabbetlere daldiklari gözlerden kacmadi.

Basta Türkiye"den katilan misafirlerden Doc.Dr. Sayin Bünyamin SOLMAZ Hocamizin güzel konusmalarinin ardindan,Disli"de Avrupa DDY Dernegimizin faaliyetleri Önder ÖLMEZ tarafindan izleyicilere konusmalariyla bilgilendirildi.

Ardindan Disli"de egitimcilerimiz adina kürsüye gelen Disli Atatürk Ilkögretim Okulu Müdür Yardimcisi Sayin Bülent GÜVENIR Avrupa Disli Dayanisma ve Yardimlasma Dernegimiz tarafindan Egitime ve ögrencilere yapilan yardim ve desteklerinden dolayi basta gelmis gecmis Yönetim Kurulu Üyelerine ve simdiki Yönetim Kurulu Baskani Isa GEDIK ile Yönetim Kurulu Üyelerine ayri tesekkürlerini iletti.

Avrupa"da Dernege üye olmakla aidat ödeyerek özveride bulunan tüm Dislili kardeslerimize tesekkür ettiler.

Toplantiya katilarak KurA"an-i kerim Tilavetleri ve Dualariyla geceye Remzi AKSOY Hocamiz da renk kattilar.

Avrpu"nin degisik Ülkelerinden gelen Kardeslerimiz ,ister Dislili olsun ister Dislililere destek olmak amaciyla gerek Bolvadin,gerekse Bolvadin ve Afyon cevresinin yani sira daha uzak memeleketli kardeslerimizin de bu geceye ilgi duyduklarini yaptiklari dernegimize yaptiklari bagislarla görmus olduk.

Kasabamizdan pek cok kardesimiz Dernegimize yaptiklari bagislarda adeta bir birleriyle yarisa girdiler.Dernegimize Bagista bulunanlar arasinda minik yavrularin da bulunmasi bizleri fazlasiyla duygulandirmistir.

Ayrica misafir oldugumuz ve bizleri evlerine davet etme yarisinda bulunan hemsehrilerimiz,kardeslerimizden cok büyük ilgi ve alaka görmeye devam ediyoruz.Ilgilerinden ve samimiyetlerinden dolayi kendilerinden Tüm Dislililer önünde tesekkürü bir borc biliyoruz.Zamanimiz yettigince ziyaretlerimize devam edecegiz.

Ziyaret fotograflari ayrica eklecektir.

PROGRAM ÖNCESI MISAFIRLERLE

PROGRAM ÖNCESI GÖRUNTÜLER


Geleneksel Olarak AVRUPA"DA YASAYAN DISLILILERIN AGALIGI"NI ALMA YARISI kiran kirana gecti.Acik arttirma sonucu,gectigimiz Dayanisma Gecesi"nde 2200 Auro ile kazanan TASPINAR AILESI bu yilda acik arttirma yarisindan,en fazla arttirmayi yaparak,gectigimiz dönemdekinden cok fazla arttirimla 3800 EURO ile Geleneksel Gecenin Agaligi Ünvanini 2 Yilligina Kazanmis oldu.

AGA AILESI ÖDÜLÜNÜ AVRUPA DDYD DERNEGI BASKANI ISA GEDIK"TEN ALIRLARKEN

FOGRAFLAR YARINDAN ITIBAREN DEVAM EDECEK OLUP ;ZIYARET ETTIMIZ AILERLE ILGI FOTOGRAFLAR DA ZAMANLA EKLENECEKTIR...


(Haberimize gezimizin 2. duragi OSNABRÜCK"ten Vatan ve Ismail KODES Kardeslerin evlerinden Guzel fotograflariyla hazirlamaya Devam Ediyoruz.


MUHTEMELEN PERSEMBE GUNU KIYMETLI HASAN AKYÜZ AGABEY"IN ARABASIYLA FRANKFURT"TA NURULLAH OKUMUS KARDESIMIZI DE ALARAK; INSAALLAH DISLILI KARDESLERIMIZLE OLMAYI DÜSÜNÜYORUZ..Son Güncelleme :  10/04/2007 Saat 14:41:00 Bu Haber  17970 Kez OkunduKasabamızdan bildiriyor
 
Bülent Güvenir

bulentguvenir5@hotmail.com

Sitemizde 727 adet haberi bulunmaktadır.
Yazdırılabilir Sayfa   

Sitemizde yayınlanan haberlerin ve fotoğrafların kullanım hakkı www.dislikasabasi.com 'a aittir. Herhangi bir şekilde haber içeriği ve fotoğrafları izin alınmaksınız kullanılamaz..

Yorumlar yazarlarına aittir. İçeriklerinden biz sorumlu tutulamayız.

Anonim kullanıcı yorum yazamaz, lütfen kayıt olun


Yorum Bölümünden bundan sonra Yorum yapan üyemize ait bilgiler ve avatar resmi görülebilecektir. Avatar resminizi sitemizde yer alan resimlerden seçebileceğiniz gibi farklı bir resim ile değiştirmek istiyorsanız ; özel mesaj bölümünden admine mesaj göndererek veya üyelikte yer alan email adresinden webmaster@dislikasabasi.com email adresine resmin internet adresini veya resmi gönderebilirsiniz.

     
 Yorumlayan : kaan alperen      Tarih : 09/04/2007 00:00:00
   
ALPERENLERİN'İN OTAĞINDAN
27/07/2006
Mesaj Bilgisi
65

Aktif Üye
 
Resimler çok güzel elinize sağlık.Birlik beraberlik her zaman için bizim yararımızadır.

     
Toplam 5 sayfada 1..345

Habere Yapılmış Toplam 41 Yorum Bulunmakta