06 Şubat 2023 Pazartesi
Ana Sayfa Forum Sohbet Hesabınız Haberler Not Defteri İstatistikler İletişim

MENÜ
Kasabamız

 Son Haberler(06/02)

Dislikasabasi.com
Üyelere Özel

 Site Not Defteri

Faydalı Bölümler
Yardımcı Linkler


Gazete Sayfa Linkleri
 MEVLİD KANDİLİNİZ MÜBAREK OLSUN
MEVLİD KANDİLİNİZ MÜBAREK OLSUN


MEVLİD KANDİLİNİZ MÜBAREK OLSUN

Sevgili Peygamberimiz Hazreti Muhammed'in (SAV) dünyaya teşrifi dolayısıyla Rebiü'l-evvel ayının 12.gecesi idrak edilen Mevlit Kandili, İslam dünyasının önemli gün ve geceleri arasında yer alıyor.

Hz. Peygamber’i sevmek ve onu örnek almak demek; onun, insanlığın huzuru ve kalıcı mutluluğu için yaptığı çağrıyı günümüze taşıyarak hayatımıza yansıtmak, davranışlarımızı onun örnek ahlâkına, emir ve tavsiyelerine göre şekillendirebilmek demektir. Çünkü O’nun örnek hayat çizgisi, söz ve davranışlarının temsil ettiği değerler bütünü bizler için her zaman yaşanabilir ve uygulanabilir özelliktedir.

Bu vesile ile Tüm İslam Aleminin mübarek Mevlid Kandilini Kutlar, hayırlar vesile olmasını cenab-ı mevladan niyaz ederiz.Son Güncelleme :  07/10/2022 Saat 09:12:33 Bu Haber  673 Kez Okunduİstanbul'dan bildiriyor
 
İbrahim YILDIRIM

webmaster@dislikasabasi.com

Sitemizde 652 adet haberi bulunmaktadır.
Yazdırılabilir Sayfa   

Sitemizde yayınlanan haberlerin ve fotoğrafların kullanım hakkı www.dislikasabasi.com 'a aittir. Herhangi bir şekilde haber içeriği ve fotoğrafları izin alınmaksınız kullanılamaz..

Yorumlar yazarlarına aittir. İçeriklerinden biz sorumlu tutulamayız.

Anonim kullanıcı yorum yazamaz, lütfen kayıt olun


Yorum Bölümünden bundan sonra Yorum yapan üyemize ait bilgiler ve avatar resmi görülebilecektir. Avatar resminizi sitemizde yer alan resimlerden seçebileceğiniz gibi farklı bir resim ile değiştirmek istiyorsanız ; özel mesaj bölümünden admine mesaj göndererek veya üyelikte yer alan email adresinden webmaster@dislikasabasi.com email adresine resmin internet adresini veya resmi gönderebilirsiniz.

     
 Yorumlayan : Mustafa UYAR      Tarih : 10/10/2022 08:45:21
   
Dişli Atatürk Ortaokulu Müdürü
12/11/2007
Mesaj Bilgisi
538

Fanatik Üye
 
............. Alamlere rahmet olarak gönderilen ve ümmetim diye yakaran, rabbimizin habibim diye yücelttiği; Muhammed Mustafanın Dünya hayatına teşrif ettiği günde O nu hatırlamak ve anmak ve O na hakiki ümmet olmaya çalışmak kadar güzel ne olabilir.... bazılarının eskiden mevlüt kandilimi varmış diye insanların zihinlerini bulandırmaya çalışsalarda biz O Rasulu doğduğu günde anıp hatırlayacağız .... İyiki Muhammed ümmetindenim.....

     
     
 Yorumlayan : Salih EROĞLU      Tarih : 07/10/2022 13:54:55
   
TINAZTEPE BELEDİYESİ
11/03/2013
Mesaj Bilgisi
1629

Fanatik Üye
 
TÜM İSLAM ALEMİNİN MEVLİT KANDİLİ KUTLU OLSUN.

     

Habere Yapılmış Toplam 2 Yorum Bulunmakta