24 Haziran 2024 Pazartesi
Ana Sayfa Forum Sohbet Hesabınız Haberler Not Defteri İstatistikler İletişim

MENÜ
Kasabamız

 Son Haberler(23/06)

Dislikasabasi.com
Üyelere Özel

 Site Not Defteri

Faydalı Bölümler
Yardımcı Linkler


Gazete Sayfa Linkleri
 MİRAÇ KANDİLİNİZ MÜBAREK OLSUN
MİRAÇ KANDİLİNİZ MÜBAREK OLSUN


İSRA VE MİRAÇ

İsra, Peygamberimizin bir gece, Mekke'deki Mescid-i Haram'dan Kudüs'teki Mescid-i Aksa'ya yolculuğuna denir. Mirac ise Resullah'in Allah'ın kudret ve azametine şahit; rahmet, mağfiret ve müjdesine nail olduğu kutlu yükseliştir.

Mi'racın ilk durağı Kudüs 'teki Mescid-i Aksa'dir. Müslümanların üç harem-i şerifinden biri olan Mescid-i Aksa ve üç mübarek beldemizden biri olan Kudüs, İslam medeniyetinin en önemli şahitlerinden , en değerli bilgi ve medeniyet hafızlarındandir. Zira Kudüs, Hz. İbrahim ve ondan sonra gelen birçok peygamberin yaşadığı ve defnedildigi, Hz Musa'nin kavmine girmelerini emrettiği, Hz. Davud'un fethettiği, oğlu Süleyman 'ın inşa ettiği, Peygamberimizin miraca yükseldiği, mübarek yüzünü dönüp namaz kıldığı, Hz. Ömer 'in Resullah'in izinden giderek fethini gerçekleştirdiği, Eyyubilerin ,Memlüklerin ve Devleti Aliyye'nin hizmetini görmekten şeref duyduğu mübarek bir belde, kutsal bir topraktır. Bu yüzden Kudüs ve Mescid-i Aksa sevdasını gönlünde taşımak, buralara hizmet içinde çabalamak her Müslüman 'in en önemli görevlerindendir.
Son Güncelleme :  17/02/2023 Saat 09:20:44 Bu Haber  1260 Kez OkunduKasabamızdan bildiriyor
 
Mustafa OKUMUŞ

mustafaokumus2@hotmail.com

Sitemizde 2094 adet haberi bulunmaktadır.
Yazdırılabilir Sayfa   

Sitemizde yayınlanan haberlerin ve fotoğrafların kullanım hakkı www.dislikasabasi.com 'a aittir. Herhangi bir şekilde haber içeriği ve fotoğrafları izin alınmaksınız kullanılamaz..

Yorumlar yazarlarına aittir. İçeriklerinden biz sorumlu tutulamayız.

Anonim kullanıcı yorum yazamaz, lütfen kayıt olun


Yorum Bölümünden bundan sonra Yorum yapan üyemize ait bilgiler ve avatar resmi görülebilecektir. Avatar resminizi sitemizde yer alan resimlerden seçebileceğiniz gibi farklı bir resim ile değiştirmek istiyorsanız ; özel mesaj bölümünden admine mesaj göndererek veya üyelikte yer alan email adresinden webmaster@dislikasabasi.com email adresine resmin internet adresini veya resmi gönderebilirsiniz.

     
 Yorumlayan : Abdil TEKEŞ      Tarih : 24/02/2023 11:56:38
   

30/10/2005
Mesaj Bilgisi
2098

Fanatik Üye
 
Rabbimize yönelmeyi sadece kandil. cuma ve bayram geceleri ile sınırlı tutmayalım. Her günümüzü Allah''a kul, Resulüne ümmet olarak yaşayalım inşallah.

     
     
 Yorumlayan : Mustafa UYAR      Tarih : 21/02/2023 14:17:59
   
Dişli Atatürk Ortaokulu Müdürü
12/11/2007
Mesaj Bilgisi
596

Fanatik Üye
 
............... Bu mübarek geceler müslümanların kurtuluşuna vesile olsun ve islam aleminin dirilişi için başlangıç olsun inşaallah......

     
     
 Yorumlayan : Salih EROĞLU      Tarih : 17/02/2023 15:53:11
   
TINAZTEPE BELEDİYESİ
11/03/2013
Mesaj Bilgisi
1831

Fanatik Üye
 
TÜM İSLAM ALEMİNİN MİRAÇ KANDİLİ MÜBAREK OLSUN.

     

Habere Yapılmış Toplam 3 Yorum Bulunmakta