03 Temmuz 2020 Cuma
Ana Sayfa Forum Sohbet Hesabınız Haberler Not Defteri İstatistikler İletişim

MENÜ
Kasabamız

 Son Haberler(02/07)

Dislikasabasi.com
Üyelere Özel

 Site Not Defteri

Faydalı Bölümler
Yardımcı Linkler


Gazete Sayfa Linkleri
 Çaya Yuvarlanan Aractaki Aile Boğulmaktan Son Anda Kurtarıldı (Fotoğraflı)
Çaya Yuvarlanan Aractaki Aile Boğulmaktan Son Anda Kurtarıldı (Fotoğraflı)
   Dişli Belediye Başkanı, Kasabamız Okul İdarecileri ve bazı Öğretmenleri bir toplantı için Heybeli kaplıcasına giderken, Hamidiye Köyü ile kaplıca arasındaki Afyon'dan Ebere akar Çay yakınlarında yaklaşık 300-400 metre mesafede bir toz bulutu içerisinden bir aracın aşağıya doğru gözden kaybolduğunu iki araçla seyir halindeki ön grubun içerisindeki Okul Müdürü Abdulllah GÜMÜŞ ve Makam şoförü Refik ZENGİN fark ederler.

   Olay mahalline vardıklarında büyük çaya doğru akan yan bir çayın içerisine Pat pat diye tabir edilen aracın çay içerisinde tam olarak ters gelmiş olduğunu görürler. Makam şoförü Refik ZENGİN derhal suya atlar, ters çevrilmiş vaziyetteki aracı kaldırdığında alttaki kazazederler bir bir ters gelmiş aracın içerisinden çıkıp,suyun akıntısıyla suda yüzmeye başlarlar. Akıntınında tesiriyle orada bulunan dar bir köprü altındaki künkten büyük çaya suyla sürüklenmeye başlayan çocuk ve aile bireyleri Refik ZENGİN'in canla başla çalışarak yanda bulan Belediye Başkanı Abdil UYSAL, öğretmenlerimiz Abdulllah GÜMÜŞ, Osman AYDIN, İbrahim GÜVENİR'in yardımlarıyla kazazedeleri tek tek sudan çıkarmayı başardılar.

   Ancak baygın vaziyetteki çocuk , arkadan gelen araçta bulunan bizimle beraber olan,Bilal GÜMÜŞ,Selçuk GÜVENİR,Süleyman GÜVENİR tüm öğretmenler boğulma tehlikesi bulunan nefes almadığı gözlenen küçük çocuğun , rahat nefes alması, yuttuğu suların çıkarması için baş aşağı kaldırdırılarak, boğulma tehlikesi geçiren çocuğa ilk yardım tarafımızdan yapılmış, boğulmaktan kurtarılmış,solunumu sağlanmıştır.Olay heyacanıyla fotoğraf makinemizi ancak kurtarma bittikten ve durum sakinleştikten sonra çalıştırabildik.Genede kaza mahallindeki üzücü ortamdan annenin: -Yavrum,yavrularım diye (şok olmuş haliyle) çığlıklar atmasından,kendini parçalamasından çok etkilendik.Çobanlar'dan o mevkide bulunan bir çiftliğe ekmek ve diğer ihtiyaçlarını götüren 5 kişilik bir aile olduğunu patpatı da bir kız çocuğunun kullandığı pat pat kazası sonucu Allah'ın takdiri ile ne mutlu ki ,o anda yolda seyir halinde olmamız dolayısıyla kazazedelerin ölümden dönmelerine vesile olunmuştur.Kazanın arkadaşlar tarafından görülmeseydi ıssız yolda çok acı olayın ölümle sonuçlanması muhtemeldi. Ekip arkadaşlarımızla kazazedelerin ''Allah sizden razı olsun'' duaları alınarak olay yerinden ayrıldık.

   Fakat Refik ZENGİN'in her tarafı sırıl sıklam olmuş ıslak üzeriyle dolaşmak zorunda kalmıştı.Bu da bizim için en anlamlı hatıra oldu.Allah kimseye görünmez kaza göstermesin.Allah yar ve yardımcımız olsun.

TERS GELMİŞ PAT PAT


KAZADA BOYNUNDAN DARBE ALMIŞ ŞOKA GİREN ANNE UZANMIŞ


KAZA MAHALLİNDE BULUNAN BAŞKAN VE ARKADAŞLARIMIZ

(Kazada çok üzücü olan diğer görüntüleri yayınlamak istemedik)
Son Güncelleme :  23/05/2006 Saat 23:57:24 Bu Haber  4323 Kez OkunduKasabamızdan bildiriyor
 
Bülent Güvenir

bulentguvenir5@hotmail.com

Sitemizde 726 adet haberi bulunmaktadır.
Yazdırılabilir Sayfa   

Sitemizde yayınlanan haberlerin ve fotoğrafların kullanım hakkı www.dislikasabasi.com 'a aittir. Herhangi bir şekilde haber içeriği ve fotoğrafları izin alınmaksınız kullanılamaz..

Yorumlar yazarlarına aittir. İçeriklerinden biz sorumlu tutulamayız.

Anonim kullanıcı yorum yazamaz, lütfen kayıt olun


     
 Yorumlayan : abdullah ölmez      Tarih : 24/05/2006 00:00:00
   
 
gecmiş olsun refik abiyede allahrazı olsun

     
     
 Yorumlayan : s.guvenir      Tarih : 24/05/2006 00:00:00
   
 
herkese gecmiş olsun. Allah bir daha boyle kazalar yaşatmasın. emeği gecen herkesten Allah razı olsun

     
     
 Yorumlayan : mustafa sen      Tarih : 24/05/2006 00:00:00
   
 
geçmiş olsun allah acil sifalar versin ALLAH KORUSUN

     
     
 Yorumlayan : abdilaçıkgoz      Tarih : 24/05/2006 00:00:00
   
 
geçmiş olsun

     
     
 Yorumlayan : ALİ ÖLMEZ      Tarih : 24/05/2006 00:00:00
   
 
ÖNCELİKLE KAZA GEÇİREN HEMŞERİLERİME BÜYÜK GEÇMİŞ OLSUN DİLEKLERİMİ SUNAR,BU ACILARI YÜCE ALLAH'TAN BİRDAHA YAŞATMAMASINI TEMENNİ EDERİM AYRICA FEDAKARCA BÜYÜK ÇABA GÖSTEREN SEVGİLİ DAYIM REFİK ZENGİN'E TEŞEKKÜRLERİMİ SUNARIM.YİYENİN ALİ SENİNLE GURUR DUYUYOR DAYICIĞIM..MANİSA'DAN SEVGİLER

     
     
 Yorumlayan : izzet_unal      Tarih : 24/05/2006 00:00:00
   
 
Cenabı Allah Acil Şifalar Versin

     
     
 Yorumlayan : gamze      Tarih : 24/05/2006 00:00:00
   
 
çok geçmiş olsun kaza yapan kim bilmiyorum ama allah büyüğünden saklasın korusun tekrara geçmiş olsun

     
     
 Yorumlayan : M.EBUBEKİR BÖCEK      Tarih : 24/05/2006 00:00:00
   
 
ALLAH BÜYÜGÜNDEN KONUSU GEÇMİŞ OLSUN.SLM

     
     
 Yorumlayan : Ahmet SAPMAZ      Tarih : 24/05/2006 00:00:00
   
 
Kardeşlerimize Geşmiş Olsun Emeği Geçenlere Selamlar.

     
     
 Yorumlayan : m.tekeş      Tarih : 24/05/2006 00:00:00
   
 
Allah herşeye kadirdir.Her şeyin hesabını O yapar.sizleri oraya gönderen kim.o insanları yaşamalarını dileyen kim? bu olaydan sevap alanlar kim...hepsininde sırasını ayarını yapan yüce Allahtır.biz onun gücüne kudretine erişemeyiz.onun önünde boynumuz kıldan incedir.iyiki varsınız.Allah hayrınızı kabul etsin.Hepimizi kazadan belalardan korusun.Allah için her zaman iyi düşünelim .gerisini ona bırakın.birbirimize dua edelim.Allah hepinizden razı olsun .....

     
Toplam 3 sayfada 123>

Habere Yapılmış Toplam 26 Yorum Bulunmakta