03 Temmuz 2020 Cuma
Ana Sayfa Forum Sohbet Hesabınız Haberler Not Defteri İstatistikler İletişim

MENÜ
Kasabamız

 Son Haberler(02/07)

Dislikasabasi.com
Üyelere Özel

 Site Not Defteri

Faydalı Bölümler
Yardımcı Linkler


Gazete Sayfa Linkleri
 Çaya Yuvarlanan Aractaki Aile Boğulmaktan Son Anda Kurtarıldı (Fotoğraflı)
Çaya Yuvarlanan Aractaki Aile Boğulmaktan Son Anda Kurtarıldı (Fotoğraflı)
   Dişli Belediye Başkanı, Kasabamız Okul İdarecileri ve bazı Öğretmenleri bir toplantı için Heybeli kaplıcasına giderken, Hamidiye Köyü ile kaplıca arasındaki Afyon'dan Ebere akar Çay yakınlarında yaklaşık 300-400 metre mesafede bir toz bulutu içerisinden bir aracın aşağıya doğru gözden kaybolduğunu iki araçla seyir halindeki ön grubun içerisindeki Okul Müdürü Abdulllah GÜMÜŞ ve Makam şoförü Refik ZENGİN fark ederler.

   Olay mahalline vardıklarında büyük çaya doğru akan yan bir çayın içerisine Pat pat diye tabir edilen aracın çay içerisinde tam olarak ters gelmiş olduğunu görürler. Makam şoförü Refik ZENGİN derhal suya atlar, ters çevrilmiş vaziyetteki aracı kaldırdığında alttaki kazazederler bir bir ters gelmiş aracın içerisinden çıkıp,suyun akıntısıyla suda yüzmeye başlarlar. Akıntınında tesiriyle orada bulunan dar bir köprü altındaki künkten büyük çaya suyla sürüklenmeye başlayan çocuk ve aile bireyleri Refik ZENGİN'in canla başla çalışarak yanda bulan Belediye Başkanı Abdil UYSAL, öğretmenlerimiz Abdulllah GÜMÜŞ, Osman AYDIN, İbrahim GÜVENİR'in yardımlarıyla kazazedeleri tek tek sudan çıkarmayı başardılar.

   Ancak baygın vaziyetteki çocuk , arkadan gelen araçta bulunan bizimle beraber olan,Bilal GÜMÜŞ,Selçuk GÜVENİR,Süleyman GÜVENİR tüm öğretmenler boğulma tehlikesi bulunan nefes almadığı gözlenen küçük çocuğun , rahat nefes alması, yuttuğu suların çıkarması için baş aşağı kaldırdırılarak, boğulma tehlikesi geçiren çocuğa ilk yardım tarafımızdan yapılmış, boğulmaktan kurtarılmış,solunumu sağlanmıştır.Olay heyacanıyla fotoğraf makinemizi ancak kurtarma bittikten ve durum sakinleştikten sonra çalıştırabildik.Genede kaza mahallindeki üzücü ortamdan annenin: -Yavrum,yavrularım diye (şok olmuş haliyle) çığlıklar atmasından,kendini parçalamasından çok etkilendik.Çobanlar'dan o mevkide bulunan bir çiftliğe ekmek ve diğer ihtiyaçlarını götüren 5 kişilik bir aile olduğunu patpatı da bir kız çocuğunun kullandığı pat pat kazası sonucu Allah'ın takdiri ile ne mutlu ki ,o anda yolda seyir halinde olmamız dolayısıyla kazazedelerin ölümden dönmelerine vesile olunmuştur.Kazanın arkadaşlar tarafından görülmeseydi ıssız yolda çok acı olayın ölümle sonuçlanması muhtemeldi. Ekip arkadaşlarımızla kazazedelerin ''Allah sizden razı olsun'' duaları alınarak olay yerinden ayrıldık.

   Fakat Refik ZENGİN'in her tarafı sırıl sıklam olmuş ıslak üzeriyle dolaşmak zorunda kalmıştı.Bu da bizim için en anlamlı hatıra oldu.Allah kimseye görünmez kaza göstermesin.Allah yar ve yardımcımız olsun.

TERS GELMİŞ PAT PAT


KAZADA BOYNUNDAN DARBE ALMIŞ ŞOKA GİREN ANNE UZANMIŞ


KAZA MAHALLİNDE BULUNAN BAŞKAN VE ARKADAŞLARIMIZ

(Kazada çok üzücü olan diğer görüntüleri yayınlamak istemedik)
Son Güncelleme :  23/05/2006 Saat 23:57:24 Bu Haber  4323 Kez OkunduKasabamızdan bildiriyor
 
Bülent Güvenir

bulentguvenir5@hotmail.com

Sitemizde 726 adet haberi bulunmaktadır.
Yazdırılabilir Sayfa   

Sitemizde yayınlanan haberlerin ve fotoğrafların kullanım hakkı www.dislikasabasi.com 'a aittir. Herhangi bir şekilde haber içeriği ve fotoğrafları izin alınmaksınız kullanılamaz..

Yorumlar yazarlarına aittir. İçeriklerinden biz sorumlu tutulamayız.

Anonim kullanıcı yorum yazamaz, lütfen kayıt olun


     
 Yorumlayan : ilyas böcek      Tarih : 24/05/2006 00:00:00
   
 
KAZA GEÇİREN KARDEŞLERİMİZE GEÇMİŞ OLSUN .ÖLDÜRMEYEN ALLAH ÖLDÜRMÜYOR BUDA YÜCE ALLAHIN BÜYÜKLÜGÜNÜ GÖSTERİR

     
     
 Yorumlayan : salim sapmaz      Tarih : 23/05/2006 00:00:00
   
 
IYIKI VARIDINIZ HEM BU IYI HABERI BIZLER ICIN O AN ICINDE CEKIP PAYLASTIGINIZ ICIN TESEKURLERIMI SUNUYORUM HERKESE IYIKIDE VARDINIZ.

     
     
 Yorumlayan : ŞERAFET UÇAR      Tarih : 23/05/2006 00:00:00
   
 
ALLAH BÜYÜĞÜNDEN KORUSUNb

     
     
 Yorumlayan : ADEM DAL      Tarih : 23/05/2006 00:00:00
   
 
kaza yapanlara geçmiş olsun

     
     
 Yorumlayan : Ahmet Zengin      Tarih : 23/05/2006 00:00:00
   
 
ÖNCELIKLE KAZAZEDELERE GECMIS OLSUN DILEKLERIMI ILETIRIM: AYRICA AMCAM REFIK ZENGINI KUTLARIM BASARILARINDAN DOLAYI: VE BELEDIYE BASKANIMIZA VE DIGER YARDIM SEVERLERDEN ALLAH RAGZI OLSUN...Zengin

     
     
 Yorumlayan : Muharrem AĞILÖNÜ.      Tarih : 23/05/2006 00:00:00
   
 
allah razı olsun sizlerden emeği geçenlerden.çok üzücü bir olay kaza yapanlara da geçmiş olsun.

     
Toplam 3 sayfada 123

Habere Yapılmış Toplam 26 Yorum Bulunmakta