05 Aralık 2021 Pazar
Ana Sayfa Forum Sohbet Hesabınız Haberler Not Defteri İstatistikler İletişim

MENÜ
Kasabamız

 Son Haberler(21/11)

Dislikasabasi.com
Üyelere Özel

 Site Not Defteri

Faydalı Bölümler
Yardımcı Linkler


Gazete Sayfa Linkleri
 ZAFER HAVA ALANI 25 KASIM 2012 PAZAR GÜNÜ BAŞBAKANIMIZ TARAFINDAN AÇILDI
ZAFER HAVA ALANI 25 KASIM 2012 PAZAR GÜNÜ BAŞBAKANIMIZ TARAFINDAN AÇILDIBaşbakan Recep Tayyip Erdoğan, Kütahya'daki Zafer Havaalanı'nın açılış töreninde konuştu. Başbakan, dış polikalarını eleştiren muhalefete ve Kanuni Sultan Süleyman'ın hayatını işleyen Muhteşem Yüzyıl dizisini eleştirdi.

Başbakanın konuşmasından konu başlıkları şöyle:- Uçak modernizasyonlarını, tank modernizasyonlarını artık başka ülkelerde değil, burada, Türkiye'de gerçekleştiriyoruz.


- Bizim Türkiye olarak, hiçbir ülkenin topraklarında, hiçbir ülkenin içişlerinde gözümüz yok.


- Bölgemizde sadece ve sadece huzur istiyoruz.

- Kendi ülkemizde refah, huzur, istikrar istediğimiz kadar, bölgemizde de aynılarını istiyoruz.

- Ülkemizin güvenliğine yönelik bir tehdit olursa, asla sessiz ve tepkisiz kalamayız.

- Biz elbette, Gazi Mustafa Kemal gibi 'yurtta sulh cihanda sulh diyoruz'. Bunun için çok aktif barışçıl bir dış politika yürütüyoruz. Ama Akçakale'ye bomba atarsan ve orada 5 vatandaşımız şehit olursa, buna sessiz kalacak değiliz.


- Mustafa Kemal heralde 'yurtta sulh cihanda sulh' derken, Çanakkale'de de bunu demedi. Biz bu lafı bir sessizlik, bir tepkisizlik olarak yorumlayamayız.

- Şimdi Gazze'deki kardeşlerimiz üzerine korkakça, namertçe bomba yağarken, 'aman bize dokunmayan yılan bin yaşasın' diyerek susacak mıyız?


- Suriye'de kardeşlerimiz olan Suriye halkı acımasızca katledilirken, uçaklardan bombalanırken, yurdunu bırakıp göç ederken, biz 'her koyun kendi bacağından asılır' diyerek bunu göz ardı mı edecek?


- Bugün Türkiye'de bulunan 130 bin Suriyeli kardeşlerimiz muhaliflerin zulmünden kaçarak gelmedi. Beşşar Esed'in zulmünden kaçarak geldi.

- Biz Dumlupınar'daki şehitlerimizin zihniyetiyle hareket ediyoruz. Biz Domaniç'teki o Osmanlı'yı kuran ruhun anlayışıyla hareket ediyoruz.

- Muhalefet hiç kusura bakmasın, biz 7 milyarlık dünyanın üzerinde yaşıyoruz.

- Ama bunlar, ecdadımızı televizyon ekranındaki Muhteşem Yüzyıl'daki gibi sanıyorlar.
- Ben o dizinin yönetmenlerini de, o dizinin yapımcılarını da milletimin huzurunda kınıyorum.


- Kanuni'nin ömrü at sırtında geçti, o dizilerdeki gibi geçmedi. Böyle bir anlayış olamaz.
- Bu anamuhalefet Hitler'in yanında yer aldı. Mussolini'nin, Stalin'in yanında yer aldı. Bugün de aynısını yapıyor.

- Hz. Hüseyin efendimiz, kendisine gitme dediklerinde, 'eğer ben bu zulme direnmezsem, ilerde zalime karşı kimse direnmez' dedi.

- Bizler her zaman mazlumun yanında olduk, bundan sonra da mazlumun yanında olacağız.

- Bize yönelik, güvenliğimize, huzurumuza yönelik tehditler karşısında da gereken önlemleri almakta hiç tereddüt etmeyeceğiz.

- Biz bir NATO ülkesiyiz. NATO ülkesi olarak da, NATO sınırları dahilinde olan o topraklarda gereken tedbirleri alırız.

- Kütahya'da 3 vilayetimize de ortalama yarım saat mesafede bir havalimanı yaptık. Buraya her boyutta uçak inebilir. Ve yap işlet devret mantığıyla üretilen bu havalimanı, 18 ay gibi kısa bir zamanda bitirildi ve hizmete sunuldu. Kendilerine teşekkür ediyorum.
- Zafer Havaalanı'nın yapım sürecinde işimizi kolaylaştıran vatandaşlarıma da huzurlarınızda teşekkür ediyorum.


- Kütahya önümüzü açtı, biz de önünüzü açtık.

- Zafer Bölgesel Havalimanı birçok bakımdan ilkleri barındırıyor. Afyonkarahisar ve Uşak'a da hizmet verecek. Bu modelle üretilen ilk bölgesel havalimanı. Bütünüyle özel sektör tarafından işletilecek ilk havalimanı. Yurtiçi uçuşların yanı sıra yurtdışı uçuşlar da gerçekleştirilecek.


- Bir zamanlar, il il dolaşıyoruz. İstanbul'dan çıkardım, buraya gelmek için. Bütün o virajlı bölgelerden çıkıp Kütahya'ya gelene kadar akla karayı seçerdik.
Biz dağları deldik mi? Deldik. Duble yolları yaptık mı? Yaptık. Yetmedi bir de havaalanı yaptık. Ne kaldı? Deniz. Evet, o kadar da değil. Ama baraj yapılabilir.


- Biz Ferhat'ız. Siz ise Şirin. Biz size aşığız. Biz bu milletin efendisi değil, bu milletin hizmetkarıyız. Bu can bu tende oldukça biz size hizmet etmeye devam edeceğiz.
- Bütün derdimiz Türkiye'yi dünyada ilk 10'a nasıl sokarız, bunu hedefliyoruz.


- Türkiye dedikodularla yönetilen bir ülke değildir, olmamalıdır.
- Bu havalimanıyla bölge çok büyük bir güç kazanıyor. Burada neye ihtiyaç var, hepsi yapılacak.

- Tarımda dışa bağımlı bir ülkeydi. Hayvancılıkta ithal etme noktasındaydık. Bakın bu bayramda hiç kurban ithal etmedik.

- Kadına şiddeti her koşulda lanetliyorum.

- Alınan önlemlerle bu şiddetle savaşacağız.


Kaynak: Haber7KÜTAHYA - AA -

Türkiye'nin ilk bölgesel havaalanı olan Zafer Havaalanı Başbakan Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıldı. Kütahya, Afyonkarahisar ve Uşak illeri arasında bölgeye hizmet edecek Zafer Havalimanı'nın 28 Temmuz 2010'da düzenlenen ihalesini, yap-işlet-devret modeliyle 29 yıl 11 ay yapım ve işletim süresi teklif eden IC İçtaş inşaat firması kazanmıştı. Yapımı 36 ay olarak planlanan hava limanı, firma görevlilerinin yoğun çalışması sonucu sözleşmede öngörülen süreden 18 ay, temel atma töreninde taahhüt edilen süreden de 9 ay önce, 18 ayda tamamlandı.
Tesis, Kütahya il merkezine 45, Afyonkarahisar il merkezine 55, Uşak il merkezine de yaklaşık 100 kilometre uzaklıkta bulunuyor.-Bölgedeki termal turizm merkezlerine talebi artıracakZafer Havalimanı, 3 bin metre boy, 45 metre eninde beton kaplamalı, her türlü hava koşullarında iniş ve kalkış yapılabilecek teknik cihazlarla donatılmış pist, bağlantı taksi yolu, 5 uçak kapasiteli apron ve terminalden oluşuyor. 17 bin 600 metrekare kapalı alana sahip terminalde 20 check-in noktası, 4 çıkış kapısı, iç ve dış hat gelen yolcu salonları bulunuyor.
Check-in noktaları ve diğer bölümler, en ileri teknolojiler kullanılarak, yolcu ve bagaj güvenliğini maksimum seviyede sağlayan cihazlarla donatıldı. Ticari alanlar, Afyonkarahisar, Kütahya ve Uşak'ta üretilen yöresel yiyecek ve içecekler, el sanatları ve benzeri ürünlerin pazarlanmasına imkan sağlayacak şekilde dizayn edildi.


Havalimanı açıldıktan sonra başlangıçta bazı havayolu şirketlerince iç hat seferlerine başlanması, bundan birkaç ay sonra Düsseldorf, Köln, Brüksel gibi kentlere dış hat seferleri düzenlenmesi hedefleniyor.
Yılda 3 milyon yolcuya hizmet verebilecek şekilde inşa edilen hava limanından iç ve dış hatlar olmak üzere yılda 2 milyon kişinin geçiş yapması ve tesisin Afyonkarahisar, Kütahya, Uşak illerindeki termal merkezlere talebi artırması öngörülüyor.


AÇILIŞ ÖNCESİ HABER METNİAfyondaydılar, Kütahya ve Uşak’a hizmet vermesi beklenen Zafer Havaalanı Başbakan Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN ile Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali YILDIRIM ve Su ve Orman Bakanı Sayın Veysel EROĞLU Bey başta olmak üzere Afyonkarahisar, Kütahya, Uşak, Milletvekilleri İlgili illerin Valileri ve çok sayıda üst düzey bürokratlarının katılımlarıyla 25 Kasım 2012 tarihinde açılışı yapılacak.

Başta Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali YILDIRIM olmak üzere, Afyonkarahisar ve Kütahyalı siyasi ve bürokratların 25 Kasım 2012 Pazar günü açılacağı müjdesini verdikleri Zafer Havaalanı’nın önümüzdeki pazar günü açılımının ardından ve ilk uçuşun Belçika Brüksel'e gerçekleşmesi bekleniyor.Yap-işlet-devret modeliyle Türkiye’nin ilk bölgesel havaalanı projesi olarak yapılan ilk havalimanı olan Zafer Havaalanı Afyonkarahisar, Kütahya ve Uşak bölgesine hizmet verecek. Yapımcı firma ile yapılan sözleşmeye göre 2013 yılında hizmete alınması planlanan ancak açılışı bir yıl erkene alınan Zafer Havaalanı 130 milyon dolara mal oldu.Açılışla ilgili bilgilendirmelerde bulunan Afyonkarahisar Valisi İrfan Balkanlıoğlu daha önce katıldığı bir toplantıda, Zafer Havaalanı’nın Afyonkarahisar turizmine son derece yararlı olacağına dikkat çekerek Zafer Havaalanı, inşallah 25 Kasım 2012’de açılıyor. İlk uçağı da Brüksel’e indirecekler. Arabayla oteller bölgesine yarım saat bile değil. Yolların da standartı yükseliyor. Ankara bağlantılı hızlı trende ihaleye verildi. Hızlı tren, Avrupa’daki gibi pahalı olmayacak. Emirdağı'na da durak koyacaklar” şeklinde konuşmuştu.Afyonkarahisar, Kütahya ve Uşak’a hizmet verecek olan ve 25 Kasım 2012 tarihinde açılacağı belirtilen Zafer Havaalanı’ndan ilk uçak seferinin Belçika’nın başkenti Brüksel’e yapılması düşünülüyor.Belçika Gent Belediye Başkan Yardımcısı Resul Tapmaz ise havaalanının Afyonkarahisar’a büyük katkılar sunacağını, Avrupa’daki Türk asıllı vatandaşların da bu havaalanından yararlanacağını kaydetti.Açılışta Başbakanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN'ın Çevre İllerden Gelecek halka hitap edecekleri, Bolvadin merkezden ,Dişli Kasabasından çevre belde ve köylerden de katılımlar olacağı, açılışa tüm halkımızın davetli olduğu bilgisi verildi.

Son Güncelleme :  25/11/2012 Saat 19:24:43 Bu Haber  5928 Kez OkunduKasabamızdan bildiriyor
 
Mustafa OKUMUŞ

mustafaokumus2@hotmail.com

Sitemizde 1841 adet haberi bulunmaktadır.
Yazdırılabilir Sayfa   

Sitemizde yayınlanan haberlerin ve fotoğrafların kullanım hakkı www.dislikasabasi.com 'a aittir. Herhangi bir şekilde haber içeriği ve fotoğrafları izin alınmaksınız kullanılamaz..

Yorumlar yazarlarına aittir. İçeriklerinden biz sorumlu tutulamayız.

Anonim kullanıcı yorum yazamaz, lütfen kayıt olun


Yorum Bölümünden bundan sonra Yorum yapan üyemize ait bilgiler ve avatar resmi görülebilecektir. Avatar resminizi sitemizde yer alan resimlerden seçebileceğiniz gibi farklı bir resim ile değiştirmek istiyorsanız ; özel mesaj bölümünden admine mesaj göndererek veya üyelikte yer alan email adresinden webmaster@dislikasabasi.com email adresine resmin internet adresini veya resmi gönderebilirsiniz.

     
 Yorumlayan : Sait ŞİŞİK      Tarih : 06/12/2012 00:00:00
   
AFYONKARAHİSAR
27/08/2006
Mesaj Bilgisi
48

Aktif Üye
 
BÖLGESEL HAVAALANI YAPILMASI İÇİN ONAY VERİP,AÇILIŞINADA GELEREK NEZAKET GÖSTEREN SAYIN BAŞBAKANIMIZ RECEP TAYİP ERDOĞAN''A ,ULAŞTIRMA BAKANIMIZA,ORMAN VE SU BAKANIMIZA KATKILARINDAN DOLAYI HİZMET İÇİN EMEĞİ GEÇEN HERKESE TEŞEKKÜR EDERİM.BUGÜN ASLINDA ÜÇ İL İÇİN BÖLGESEL GİBİ GÖRÜNEN HAVAALANI ASLINDA ESKİŞEHİR HAVAALANIDA KAPANMA İHTİMALLERİ ARASINDA DAHA GENİŞ BİR VİZYONA HİTAP EDECEK.BU HAVAALANI İLE BİRLİKTE GELECEK ÇOK ÇEŞİTLİ İŞ DALLARI DA ORTAYA ÇIKACAK,TABİKİ HİZMETLERDE BİRLİKTE GELECEK İNŞAALLAH. ZAMAN HERŞEYİ GÖSTERECEK.

     
     
 Yorumlayan : Mustafa Tekeş      Tarih : 03/12/2012 00:00:00
   
KÜTAHYA
28/04/2006
Mesaj Bilgisi
917

Fanatik Üye
 
BU MILLET HERSEYIN IYISINE LAYIK HAYIRLI OLSUN EMEGI GECENLERDEN ALLAH RAZI OLSUN M/ TEKES/ KUTAHYA

     
     
 Yorumlayan : Abdil Ölmez      Tarih : 01/12/2012 00:00:00
   
belcika
01/11/2005
Mesaj Bilgisi
121

Tecrübeli Üye
 
parti tutmayan ama daima caliskanin yaninda olan birisi olarak diyebilirim ki,su son 10 yilda yapilan isler ile turkiye cok yol katetmistir keske bu 10 yildan onceki donemlerdede yeme yerine hizmet edileydi su an turkiye daha bazi avrupa ulkelerine bakarak cok ileride olurdu.ama korkum yok bundan sonrada isteselerde artik o yeme devri coktan gecmistir .TURKIYENIN onu aciktir artik insaallah bundan sonrada boyle kalir.

     
     
 Yorumlayan : Ali Serdar Solak      Tarih : 28/11/2012 00:00:00
   
İstanbul
16/06/2007
Mesaj Bilgisi
750

Fanatik Üye
 
Emeği geçenlerden ALLAH(c.c)razı olsun.

     
     
 Yorumlayan : ABDİL AÇIKGÖZ      Tarih : 27/11/2012 00:00:00
   
DİŞLİ KASABASI
31/10/2006
Mesaj Bilgisi
494

Fanatik Üye
 
Vatana Millete hayırlı uğurlu olsun..

     
     
 Yorumlayan : MuhammedFatih UYAR      Tarih : 27/11/2012 00:00:00
   
Denizli
10/04/2009
Mesaj Bilgisi
68

Aktif Üye
 
Vatana Millete hayırlı uğurlu olsun..

     
     
 Yorumlayan : A. Muttalip Okumuş      Tarih : 26/11/2012 00:00:00
   
Ankara
05/01/2008
Mesaj Bilgisi
828

Fanatik Üye
 
Memleketimize yapılan Zafer Hava alanı için Başbakanımıza ve Ulaştırma Bakanına, Orman bakanı Veysel Eroğlu''na ne kadar teşekkür etsek azdır. Bana göre bakanların hepsi çalışkan ama Kabinede en başarılı bakanlar Ulaştırma Bakanı Sağlık Bakanı, Çevre ve Orman bakanıdır. Allah Vatan ve Millet için gece gündüz demeden çalışanlardan razı olsun. Onları kem gözlerden korusun.

     
     
 Yorumlayan : H.HÜSEYİN UYAR      Tarih : 26/11/2012 00:00:00
   
BİLECİK/BOZÜYÜK
06/01/2008
Mesaj Bilgisi
660

Fanatik Üye
 
HAVA ALANI YAPIMINDA EMEĞİ GECENLERDEN ALLAH RAZI OLSUN BÖLGEMİZE ÜLKEMİZE HAYIRLI OLSUN.

     
     
 Yorumlayan : Nurullah Okumuş      Tarih : 26/11/2012 00:00:00
   
Almanya
16/10/2005
Mesaj Bilgisi
101

Çalışkan Üye
 
Hizmete acilan Bölgesel Zafer Havaalani bölgede yasayan hemserilerimize hayirli olsun Avrupada yasayanlar icin simdiye kadar yapilan hizmetlerin en güzeli bu olsa gerek

     
     
 Yorumlayan : SEZAİ SAPMAZ      Tarih : 26/11/2012 00:00:00
   
İSTANBUL TEKNİK ÜNİVERSİTESİ
16/11/2006
Mesaj Bilgisi
67

Aktif Üye
 
Önemli olan hava alanının nerede olduğu değil kimlerin kullandığı. İsimlere ve bulunduğu konuma bakmayalım, hizmet alabiliyormuyuz biz ona bakalım. Basit ve sığ düşüncelerle karalama kampanyasına girmeyelim. Olumsuz eleştirileri tamamen cahilane buluyorum.Devlet Afyon,Kütahya,Uşak diye düşünmez en çok kullanım ve hizmeti nasıl verebileceğine bakar...EMEĞİ GEÇENLERDEN ALLAH HOŞNUT VE RAZI OLSUN.

     
Toplam 4 sayfada 123.. 4>

Habere Yapılmış Toplam 35 Yorum Bulunmakta