20 Ocak 2019 Pazar
Ana Sayfa Forum Sohbet Hesabınız Haberler Not Defteri İstatistikler İletişim

MENÜ
Kasabamız

 Son Haberler(20/01)

Dislikasabasi.com
Üyelere Özel

 Site Not Defteri

Faydalı Bölümler
Yardımcı Linkler


Gazete Sayfa Linkleri
 03AFDIYAD'DA PERŞEMBE GECESİ KURAN OKUNMASINA PENDİK MÜFTÜSÜ KATILDI
03AFDIYAD'DA PERŞEMBE GECESİ KURAN OKUNMASINA PENDİK MÜFTÜSÜ KATILDI03AFDIYAD'DA PERŞEMBE GECESİ KURAN OKUNMASINA PENDİK MÜFTÜSÜ KATILDI

03AFDIYAD derneğimizde bir ay önce başlayan perşembe geceleri Kur'an-i Kerim okunmasına 28 Aralık 2017 tarihinde Pendik Müftüsü Hüseyin Baş katıldı. Kuran okunmasının ardınndan müftü bey sohbet gerçekleştirdi.

Hemşerilerimizin yoğun ilgi gösterdiği programa katılan müftümüz Hüseyin Bey bundan sonra her hafta derneğimize geleceğini belirtmiştir.

Hüseyin BAŞ - Pendik İlçe Müftüsü

Aslen Kastamonu İli Azdavay İlçesi Akçakese Köyünden olup, 1970 yılında İstanbul Bahçelievler’de doğdu. İlköğrenimini Beyoğlu Taksim İlkokulu’nda tamamladıktan sonra hafızlığını Bayrampaşa Yeşil Camii Kur’an Kursu’nda yaptı. Hafızlıktan sonra İmam-Hatip Lisesi’nin orta bölümünü Eyüp İ.H.L, lise bölümünü de Bakırköy İ.H.L de özel hocalardan ders olmak suretiyle dışarıdan bitirdi. Lise öğrenimi boyunca Arapça, Tefsir, Fıkıh ve Hadis derslerine devam etti.

1989 yılında Mısır’a giderek İlahiyat öğrenimini burada tamamladıktan sonra, 1993 yılının ekim ayında Sakarya İli Sapanca İlçesi’nde Kur’an Kursu Öğreticisi olarak göreve başladı. Daha sonra Ferizli İlçesine geçerek buradan 1995 yılının Aralık ayında vatani görevini yapmak üzere kısa dönem olarak askere gitti.

Askerlik dönüşü İstanbul-Sultanbeyli İlçesi’ne naklen tayin oldu. 1997 yılında Haseki Eğitim Merkezi 14. Dönem Müftülük-Vaizlik İhtisas Kursu’na katılarak 1999 yılında birincilikle kursu tamamladıktan sonra müftülük sınavını kazanarak 01.12.1999 tarihinde Karabük İli Ovacık İlçe Müftüsü olarak atandı. Burada üç yıl görev yaptıktan sonra 2002 yılının Kasım ayında Zonguldak İli Gökçebey İlçesine atandı. 2007 Eylül ayında geldiği Zonguldak İli Alaplı İlçe Müftüsü olarak görev yaparken 2012 Temmuz ayında Sakarya İli Erenler Müftüsü olarak atanmıştır. Bu göreve devam ederken 01.04.2015 tarihinde Cidde Din Hizmetleri Ateşeliği nezdinde Medine Kargo Ekip Başkanı olarak 30.09.2017 tarihine kadar görev yapmıştır.

Yurtdışı görev dönüşü İstanbul İli Pendik İlçe Müftülüğüne naklen atanan Hüseyin BAŞ 19.10.2017 tarihinde görevine başlamış olup, halen bu görevine devam etmektedir.

Evli ve bir kız çocuğu babası olan Müftü Hüseyin BAŞ, iyi derecede Arapça bilmektedir.

Son Güncelleme :  28/12/2017 Saat 11:30:00 PM Bu Haber  1760 Kez Okunduİstanbul'dan bildiriyor
 
İbrahim YILDIRIM

webmaster@dislikasabasi.com

Sitemizde 521 adet haberi bulunmaktadır.
Yazdırılabilir Sayfa   

Sitemizde yayınlanan haberlerin ve fotoğrafların kullanım hakkı www.dislikasabasi.com 'a aittir. Herhangi bir şekilde haber içeriği ve fotoğrafları izin alınmaksınız kullanılamaz..

Yorumlar yazarlarına aittir. İçeriklerinden biz sorumlu tutulamayız.

Anonim kullanıcı yorum yazamaz, lütfen kayıt olun


Yorum Bölümünden bundan sonra Yorum yapan üyemize ait bilgiler ve avatar resmi görülebilecektir. Avatar resminizi sitemizde yer alan resimlerden seçebileceğiniz gibi farklı bir resim ile değiştirmek istiyorsanız ; özel mesaj bölümünden admine mesaj göndererek veya üyelikte yer alan email adresinden webmaster@dislikasabasi.com email adresine resmin internet adresini veya resmi gönderebilirsiniz.

     
 Yorumlayan : Salih Kahraman      Tarih : 01/01/2018 21:28:42
   
Bolvadin
01/02/2007
Mesaj Bilgisi
1634

Fanatik Üye
 
Peygamber Efendimiz : Kim ilim meclisinde bulunursa Cennet yolundadır. veya ya öğrenen ol veya öğreten veyahutta bunları seven ve bunlarla haşır neşir olanlardan ol bunların dışında kalarak bunlara düşman olanlardan olma yoksa helak olursunuz.buyuruyor.Ne güzel bir ortam oluşmuş,emeği geçen hizmet eden ve ders veren hoca Efendiden ve bu meclise katılanlardan Allah razı olsun.Elimizden hiç bir şey gelmiyorsa bu tür ilim meclislerine ve sohbetlere katılarak bir iki kelime öğrenirsek hem hayatımıza yeni bilgiler katmış oluruz ve hem de bu meclislerde bulunduğumuz için de Allah''ın ve meleklerin hoşnutluğunu kazanmış oluruz inşaallah.

     
     
 Yorumlayan : Salih EROĞLU      Tarih : 29/12/2017 09:08:16
   
TINAZTEPE BELEDİYESİ
11/03/2013
Mesaj Bilgisi
1096

Fanatik Üye
 
MÜFTÜMÜZDEN İLGİLERİNDEN DOLAYI ALLAHRAZI OLSUN, CENABI ALLAH OKUMUŞ OLDUĞUNUZ KURAN''I KERİMLERİ, YAPMIŞ OLDUĞUNUZ DUALARINIZI KABUL ETSİN İNŞALLAH. EROĞLU AİLESİ-TINAZTEPE

     

Habere Yapılmış Toplam 2 Yorum Bulunmakta