20 Ocak 2019 Pazar
Ana Sayfa Forum Sohbet Hesabınız Haberler Not Defteri İstatistikler İletişim

MENÜ
Kasabamız

 Son Haberler(20/01)

Dislikasabasi.com
Üyelere Özel

 Site Not Defteri

Faydalı Bölümler
Yardımcı Linkler


Gazete Sayfa Linkleri
 DİYAD BURSA VE ÇANAKKALE'YE GEZİ DÜZENLEDİ
DİYAD BURSA VE ÇANAKKALE'YE GEZİ DÜZENLEDİ


DİYAD BURSA VE ÇANAKKALE'YE GEZİ DÜZENLEDİ

Dişli Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği geçtiğimiz günler Bursa ve Çanakkale'ye tarihi yerleri görmek için gezi düzenledi. Sabahleyin güneş doğarken Sakarya başında kahvaltı yapıldı. Bursa'ya hareket edilerek öğle namazı cemaatle Ulu Camii'nde kılındı. Tarihi yerleri gezildi. İkindi namazından sonra Çanakkale'ye gidilerek pansiyonda kalındı. Ertesi günü vapurla Gelibolu Yarımadasına geçildi. Rehberimiz Çanakkale Savaşının olduğu yerleri anlattığında duygusal anlar yaşandı. Annelerimiz gözyaşlarını tutamadı.

Annelerimiz ve bacılarımız yaptıkları hatimlerin dualarını yaparak "Dedeciğim Dişli'den biz geldik" diyerek şehitlerimizin ruhuna bağışladılar. Neslihan Teyze babasının bir gözünü kaybettiği Çanakkale Savaşında Gazi olduğunu, amcalarının şehit düştüğü bu cennet vatanı bizim de canımızla, kanımızla savunup sahip çıkmamız gerektiğini belirtti.

Geziye katılanlardan en büyüğümüz 81 yaşında Zahide Nine, en gencimiz 18 yaşında Damla Ölmez idi. Zahide Ninenin bu yaşta geziye katılması Bursa ve Çanakkale'de ilgiyle karşılandı. Gençler Zahide Ninenin yanına gelerek takdirlerini belirtti, ellerini öptü hatıra fotoğraf çekildi.

Son Güncelleme :  27/04/2018 Saat 11:44:53 PM Bu Haber  1593 Kez OkunduKasabamızdan bildiriyor
 
Mustafa OKUMUŞ

mustafaokumus2@hotmail.com

Sitemizde 1582 adet haberi bulunmaktadır.
Yazdırılabilir Sayfa   

Sitemizde yayınlanan haberlerin ve fotoğrafların kullanım hakkı www.dislikasabasi.com 'a aittir. Herhangi bir şekilde haber içeriği ve fotoğrafları izin alınmaksınız kullanılamaz..

Yorumlar yazarlarına aittir. İçeriklerinden biz sorumlu tutulamayız.

Anonim kullanıcı yorum yazamaz, lütfen kayıt olun


Yorum Bölümünden bundan sonra Yorum yapan üyemize ait bilgiler ve avatar resmi görülebilecektir. Avatar resminizi sitemizde yer alan resimlerden seçebileceğiniz gibi farklı bir resim ile değiştirmek istiyorsanız ; özel mesaj bölümünden admine mesaj göndererek veya üyelikte yer alan email adresinden webmaster@dislikasabasi.com email adresine resmin internet adresini veya resmi gönderebilirsiniz.

     
 Yorumlayan : Abdil TEKEŞ      Tarih : 03/05/2018 08:28:06
   

30/10/2005
Mesaj Bilgisi
1454

Fanatik Üye
 
ÇANAKKALE GEÇİLMEZ destanını yazarak ülkemizi, namusumuzu canlarıyla koruyarak bu aziz vatanımızı bizlere emanet eden aziz şühedanın torunları olarak oralara gitmek, oraları görmek, oraları o günkü şartlarda değerlendirmek gerek. Bu gün ülkemizde huzurlu bir şekilde yaşıyorsak Çanakkale''de şehir olanları ve gazi olarak dönenlerin sayesindedir. Gurur vesilemiz olan ecdadımıza dualarımızı eksik etmeyelim. Bizlerde torunlarımıza, geleceğimiz iyi bir miras bırakmak için bu güzel ülkemizi iyi bir şekilde koruyalım. İç ve dış düşmanlara fırsat vermeyelim. Allah''a kul Resulüne ümmet bilincinde yaşayalım. Yalan, dedi kodu, iftiradan, haramdan, çirkin işlerden kaçınalım. Kazancımız da harcamamız helal yönde olsun. Rabbim yar ve yardımcımız olsun.

     
     
 Yorumlayan : Salih EROĞLU      Tarih : 30/04/2018 10:14:18
   
TINAZTEPE BELEDİYESİ
11/03/2013
Mesaj Bilgisi
1096

Fanatik Üye
 
BUTÜR ORGANİZASYONLARI, YAŞLILARADEĞİLDE, BELEDİYEDEN DESTEK ALIP GENÇLERE ,ÖĞRENCİLERE DÜZENLEMEK LAZIM, GÇMİŞLERİNİN SIK SIK HATIRLATMAKLAZIM Kİ ONLARDA BİRŞEYLER ÖĞRENSİNLER. BUTÜR ORGANİZASYONDA EMEĞİ GEÇENLERDEN ALLAH RAZI OLSUN. EROĞLU AİLESİ-TINAZTEPE

     
     
 Yorumlayan : Salih Kahraman      Tarih : 28/04/2018 00:59:05
   
Bolvadin
01/02/2007
Mesaj Bilgisi
1634

Fanatik Üye
 
Çanakkale şehitliği gerçekten gezilip görülecek ve ibretler alınacak içerisinde milli ve manevi atmosferi barındıran eşsiz yerlerimizden birisidir.Bu cennet misali vatanı bizlere canı pahasına al bayrağımızın rengine verdiği kanlarını kara toprağa akıtarak canlarını veren atalarımızın bizlere emanet ettiği vatanımıza sahip çıkalım.Böyle yerlere zaman zaman çocuklarımızı ve gençlerimizi de götürerek şehit olan dedeleriyle milli ve manevi bağ kurmalarını sağlayalım.Bu faaliyeti organize eden ve emeği geçen herkesten Allah razı olsun.

     

Habere Yapılmış Toplam 3 Yorum Bulunmakta