09 Temmuz 2020 Perşembe
Ana Sayfa Forum Sohbet Hesabınız Haberler Not Defteri İstatistikler İletişim

MENÜ
Kasabamız

 Son Haberler(08/07)

Dislikasabasi.com
Üyelere Özel

 Site Not Defteri

Faydalı Bölümler
Yardımcı Linkler


Gazete Sayfa Linkleri
 HOŞ GELDİN MERHAMET AYI : RAMAZAN
HOŞ GELDİN MERHAMET AYI : RAMAZAN


HOŞ GELDİN MERHAMET AYI : RAMAZAN

Bu gece Teravih namazıyla Ramazanı karşılıyoruz. Bu gece ilk sahurumuza kalkacağız. Bir ramazana daha ulaşmanın verdiği sevinçle Rabbimize hamd ediyor, Sevgili Peygamberimize salât ve selam ediyoruz. Bu gecenin heyecanı ile Rabbimize sığınıyor el açıp âmin diyoruz. “Ey Rabbimiz! Bizleri bu ramazandan en güzel şekilde istifade edenlerden eyle. Peygamber Efendimiz her ramazanda okuduğumuz bir hadiste şöyle buyuruyor. "Evveli rahmet, ortası mağfiret ve sonu cehennemden kurtuluş" Ey Rabbimiz! Bizleri evvelinde rahmete nail olanlardan, ortasında mağfirete uğrayanlardan sonunda da cehennemden azat olanlardan eyle. Bu gecede kendisiyle sevindiğimiz Ya Şehri Ramazan! Hoş geldin. Hoş geldin merhametin tecellisi ramazan.

Bu sene koronavirüs nedeniyle tüm Türkiye evde kalıyor. İnşaallah bu ramazan ayı vesilesi ile ülkemiz bu günleri de atlatacak ve sağlıklı günlere kavuşacak. Başta kasabamız ve büyük şehirlerimiz olmak üzere tüm illerimizdeki hemşerilerimizi biraz daha sabırlı olmaya davet ediyoruz.

#evdekal , #evdekalGüzelDişlim , #evdekalTürkiyeRamazan merhamet tecellisidir

Kur’an- Kerim ramazan ayında kadir gecesinde indirilmiştir. Ramazanı karşıladığımız bu ilk gecede bu ayetleri yeniden hatırlayalım ; “(O sayılı günler, Ramazan ayı), insanlar için bir hidayet rehberi, doğru yolun ve hak ile batılı birbirinden ayırmanın apaçık delilleri olarak Kur’an’ın kendisinde indirildiği Ramazan ayıdır. Öyle ise içinizden kim bu aya ulaşırsa onu oruçla geçirsin.”

Böylece Kur’an-ı Kerim indirildiği ayı onbir ayın sultanı yapmış, indirildiği geceyi ise bin aydan daha hayırlı kılmıştır. Kur’an-ı Kerim ise yaratanın kullarına karşı merhametidir. Bu sebeple Kur’an-ı kerime uymakla Yaratanın merhametine de nail olacağımız unutulmamalıdır.

Teravih Merhamet Tecellisidir

Bir hadisle bugün ilkini kılacağımız teravih namazımızın bizlere nasıl bir merhamet tecellisi olduğunu anlayalım; "Kim ramazanın faziletine inanarak ve sevabını Allah'tan bekleyerek terâvih namazını kılarsa, geçmiş günahları bağışlanır."[Buhari, İman, 37]

Yaratan yarattıklarının hep iyilikler içerisinde olmasını ister. Bunun içinde Kutsal Kitaplar göndermiş, bu kitapların yaşantıya aktarılması için ise örnek olarak Peygamberler göndermiştir. Hata yapan kullar için ise merhamet kapısı hiçbir zaman kapatılmamıştır. Hatta hatasından dönenler için Allah her zaman bağışlayıcı olarak kulunun yanında olmuştur.

Son Güncelleme :  23/04/2020 Saat 12:32:29 Bu Haber  828 Kez Okunduİstanbul'dan bildiriyor
 
İbrahim YILDIRIM

webmaster@dislikasabasi.com

Sitemizde 573 adet haberi bulunmaktadır.
Yazdırılabilir Sayfa   

Sitemizde yayınlanan haberlerin ve fotoğrafların kullanım hakkı www.dislikasabasi.com 'a aittir. Herhangi bir şekilde haber içeriği ve fotoğrafları izin alınmaksınız kullanılamaz..

Yorumlar yazarlarına aittir. İçeriklerinden biz sorumlu tutulamayız.

Anonim kullanıcı yorum yazamaz, lütfen kayıt olun


Yorum Bölümünden bundan sonra Yorum yapan üyemize ait bilgiler ve avatar resmi görülebilecektir. Avatar resminizi sitemizde yer alan resimlerden seçebileceğiniz gibi farklı bir resim ile değiştirmek istiyorsanız ; özel mesaj bölümünden admine mesaj göndererek veya üyelikte yer alan email adresinden webmaster@dislikasabasi.com email adresine resmin internet adresini veya resmi gönderebilirsiniz.

     
 Yorumlayan : Abdil TEKEŞ      Tarih : 28/04/2020 14:03:25
   

30/10/2005
Mesaj Bilgisi
1604

Fanatik Üye
 
Dört gözle beklediğimiz evveli rahmet, ortası mağfiret, sonu cehennem azabından kurtuluşa vesile olan mübarek Ramazan ayına erişmiş bulunmaktayız. Rabbım hepimizi feyiz ve bereketinden faydalananlardan eylesin inşallah.

     
     
 Yorumlayan : Salih Kahraman      Tarih : 27/04/2020 23:44:17
   
Bolvadin
01/02/2007
Mesaj Bilgisi
1736

Fanatik Üye
 
Ramazan ayı ülkemize ve bütün islâm alemine hayırlı ve mübarek olsun inşaallah, RABBİM şu sıkıntılı günlerimizi en kısa zamanda selamete ve kurtuluşa çıkarsın inşaallah

     
     
 Yorumlayan : Salih EROĞLU      Tarih : 24/04/2020 12:17:30
   
TINAZTEPE BELEDİYESİ
11/03/2013
Mesaj Bilgisi
1262

Fanatik Üye
 
BEREKET AYIMIZ YA ŞEH''Rİ RAMAZAN AYIM HOŞ GELDİN

     

Habere Yapılmış Toplam 3 Yorum Bulunmakta