02 Şubat 2023 Perşembe
Ana Sayfa Forum Sohbet Hesabınız Haberler Not Defteri İstatistikler İletişim

MENÜ
Kasabamız

 Son Haberler(02/02)

Dislikasabasi.com
Üyelere Özel

 Site Not Defteri

Faydalı Bölümler
Yardımcı Linkler


Gazete Sayfa Linkleri
 ÖĞRETMENLERİMİZİN ÖĞRETMENLER GÜNÜNÜ KUTLARIZ
ÖĞRETMENLERİMİZİN ÖĞRETMENLER GÜNÜNÜ KUTLARIZGeçmişten günümüze insanları daha küçücükken sıcak bir ortamda bağrına basan onların iyi ve kötü gününde desteğini esirgemeyen, daha küçük yaşlarda çocuklarda bıraktığı olumlu etki nedeniyle pek çoğunun '' Büyüyünce ben de öğretmen olacağım '' sözleri hala kulaklarımızı çınlatıyor.

Çocukluk çağında oyunlarımızda öğretmencilik oyunları hayatımızın en renkli yapraklarını oluşturmuyor mu? Evet Öğretmenimizin bizlerede bıraktığı olumlu etkiler sayesinde hayatımızda önemli gelişmeler kaydettik. Ailemizde bile babamızın ve annemizin bize söylediği sözleri bile öğretmenimizin bize verdiği yön ve sözlerinin süzgecinden geçirip ;

__ Hayır bizim öğretmenimiz bizim için şöyle böyle derdi diyerek önce öğretmenimizin verdiği yönle hayata attığımız ilk adımlarda onun yolunu takip ettiğimizi hatırlar gibiyiz.

Öğretmenlik mesleği cefakar ve vekarlık ifade eden vicdani bir meslektir. Öğretmen öğrencileri için göstediği çabaların yorgunluğunu , ancak ortaya çıkan güzel başarılar ve örnek davranışlar kazandırdığı zaman sona erer. Bu öğretmen için en büyük bahtiyarlıktır. Bu mutluluğu sözlerle ifade etmek güçtür.

Pekçoğumuz çocukluk ve gençlik yıllarımızdaki okul anılarımızın özlemiyle yaşarız. Çünkü o güzelim yıllar bizim için tertemiz bir yere sahiptir. Toplumlara yön veren körpe beyinleri ilmek ilmek işleyerek sağlam kişilikli topluma yararlı bireyler olmamızda en önemli yön verici bir değerdir.

Bu vesile ile Türkiyemizde ve kasabamızda örnek adımlar atarak bizleri bu günlere taşıyan aramızdan ayrılan unutulmaz şahsiyetlerimizi Tüm öğretmenlerimizi Rahmetle anıyoruz. Halen aramızda yaşantılarını sürdüren öğretmenlerimizin bundan sonrada sağlıklı ve sıhhatli ve mutlu bir hayat sürmelerini Yüce Allah'tan diliyor,

Ellerinizden Öpüyoruz Canım Öğretmenim.GÜZEL SÖZLER

· Ulusları kurtaranlar yalnız ve ancak öğretmenlerdir.

· Dünyanın her yanında öğretmenler, insan topluluğunun en fedakâr ve en değerli varlığıdır.

· Öğretmen bir sanatkârdır, yarının temelini o attığı gibi, değerli kişilik hamuruna da biçim verir.

· Öğretmenler, yeni nesil sizin eseriniz olacaktır.

· Gelecek gençlerin, gençler ise öğretmenlerin eseridir.

· Öğretmen, geçmişin öğreticisi, geleceğin kurucusudur.

· Toplumların uygarlık düzeyi, öğretmene verdiği değerle ölçülür.

· Geleceğin güvencesi eğitime, eğitim ise öğretmene dayalıdır.


· Dünyada her şeye kıymet biçilebilir. Ama öğretmenin eserine kıymet biçilemez. (Socrates)

· Yeryüzünde öğretmenlikten daha onurlu bir tanımıyorum.

· Yeryüzünde barışı sağlayacak sihirli değnek analarla öğretmenlerin elindedir. Eğitim demek, vücutta ve ruhtaki güzelliği ve mükemmelliği son mertebesine kadar geliştirmek demektir. (Eflatun)

· Öğretmenlik bir sanat işidir. Sanatçı geçim sıkıntısı çekerse, ondan yaratıcılık beklenemez. (İ.N.Özgür)
ARAMIZDAN AYRILAN ÖĞRETENLERİMİZ VE EMEKLİYE AYRILAN ÖĞRETMENLERİMİZ ANISINA HAZIRLAMAYA BAŞLADIĞIMIZ ANİMASYON VİDEO GÖSTERİMİ (BAZI ÖĞRETMENLERİMİZİN FOTOĞRAFLARI TAMAMLANDIKTAN SONRA) EKLENECEKRTİR.
Son Güncelleme :  24/11/2008 Saat 18:58:15 Bu Haber  4296 Kez OkunduKasabamızdan bildiriyor
 
Bülent Güvenir

bulentguvenir5@hotmail.com

Sitemizde 729 adet haberi bulunmaktadır.
Yazdırılabilir Sayfa   

Sitemizde yayınlanan haberlerin ve fotoğrafların kullanım hakkı www.dislikasabasi.com 'a aittir. Herhangi bir şekilde haber içeriği ve fotoğrafları izin alınmaksınız kullanılamaz..

Yorumlar yazarlarına aittir. İçeriklerinden biz sorumlu tutulamayız.

Anonim kullanıcı yorum yazamaz, lütfen kayıt olun


Yorum Bölümünden bundan sonra Yorum yapan üyemize ait bilgiler ve avatar resmi görülebilecektir. Avatar resminizi sitemizde yer alan resimlerden seçebileceğiniz gibi farklı bir resim ile değiştirmek istiyorsanız ; özel mesaj bölümünden admine mesaj göndererek veya üyelikte yer alan email adresinden webmaster@dislikasabasi.com email adresine resmin internet adresini veya resmi gönderebilirsiniz.

     
 Yorumlayan : üMMüNuR GÜVENİR      Tarih : 24/11/2008 00:00:00
   
istanbul
23/02/2008
Mesaj Bilgisi
25

Yeni Üye
 
KASABAMIZDA EĞİTİMCİLİĞE ÖNCÜLÜK ETMİŞ VE HALA ETMEKTE OLAN TÜM GÜVENİR AİLESİNİN;BAŞTA -RAHMETLİ SÜLEYMAN GÜVENİR AMCAM, -CELAL GÜVENİR DEDEM, -ATA,TEKİN,İBRAHİM 1,İBRAHİM 2 ,BÜLENT GÜVENİR AMCALARIM, -MEFKURE,NURAN GÜVENİR ANNELERİM OLMAK ÜZERE, BABAMIN VE ANNEMİN DEĞERLİ ÖĞRETMENİ ABDİL ÜNAL''IN ...VE TÜM EĞİTİMCİLERİNÖĞRETMENLER GÜNÜ KUTLU OLSUN... _____üMMüNuR GÜVENiR istanbul/pendik_____

     
     
 Yorumlayan : Mustafa ZENGİN      Tarih : 24/11/2008 00:00:00
   
ESKİŞEHİR
28/12/2006
Mesaj Bilgisi
58

Aktif Üye
 
tüm ögretmenlerımızın ögretmenler günü kutlu olsun

     
     
 Yorumlayan : ahmet uyan      Tarih : 24/11/2008 00:00:00
   
istanbul
18/08/2008
Mesaj Bilgisi
56

Aktif Üye
 
bütün ögretmenlerımızın ögretmen gününü kutlu olsun ayrıca ılk okul ögretmenım a. kadır yıldırım hacer evlıce rahmetlı lutfı özkaran ve daha ısmını sayamadıgım ögretmenlerıme ayrı ayrı teşkkür eder ellerınden öperım

     
     
 Yorumlayan : VATAN KODES      Tarih : 24/11/2008 00:00:00
   
ALMANYA
08/04/2005
Mesaj Bilgisi
323

Fanatik Üye
 
GERCEKTENDE BOSUNA SÖYLENMEMIS BANA BIR HARF ÖGRETENIN KIRK YIL KÖLESI OLURUM DEMIS SÖYLEYEN NE GÜZEL SÖYLEMIS TÜM ÖGRETMENLER GÜNÜNÜ EN ICDEN DILEKLERIMLE KUTLAR ARAMIZDAN AYRILAN SEVGILI ÖGRETMENLERIMIZE YÜCE MEVLAMDAN RAHMET HAYATTA OLANLARA ALLAHIM UZUN ÖMÜRLER VERSIN TEKRAR TÜM ÖGRETMENLERIMIZIN ÖGRETMENLER GÜNÜ KUTLU OLSUN

     
     
 Yorumlayan : AYSEL ŞİŞİK      Tarih : 24/11/2008 00:00:00
   
ÇAY/AFYON
10/07/2007
Mesaj Bilgisi
111

Çalışkan Üye
 
Tebessüm ondadır hoşgörü onda.Gönül bahcemizin gülü öğretmen.Emeği var fert fert yetmiş milyonda.Milli sevdamızın dili öğretmen.BABACIĞIM ÖĞRETMENLER GÜNÜN KUTLU OLSUN.

     
     
 Yorumlayan : ümit öztoprak      Tarih : 24/11/2008 00:00:00
   
Gölbaşı/ANKARA
27/06/2005
Mesaj Bilgisi
404

Fanatik Üye
 
TÜM ÖĞRETMENLERİMİZİN ÖĞRETMENLER GÜNÜNÜ KUTLARIM.EBEDİYETE İNTİKAL EDENLERE ALLAH (C.C.) RAHMET DİLİYORUM.HALEN GÖREVDE OLANLARA BAŞARILAR. EMEKLİ OLANLARA SAĞLIK, MUTLULUK VE UZUN ÖMÜRLER DİLERİM.

     
     
 Yorumlayan : AYSEL ŞİŞİK      Tarih : 24/11/2008 00:00:00
   
ÇAY/AFYON
10/07/2007
Mesaj Bilgisi
111

Çalışkan Üye
 
Sevgisiyle gönülleri kazanan. Baştanbaşa şefkat ile bezenen. Karanlığı boğup ufka uzanan. Dosta giden gönül yolu öğretmenim. Bütün öğretmenlerin ve ilköğretmenimin öğretmenler günü kutlu olsun.Ellerinizden öperim.

     
     
 Yorumlayan : Metin Ünal      Tarih : 24/11/2008 00:00:00
   
Almanyadan
31/12/2006
Mesaj Bilgisi
175

Başarılı Üye
 
Basta emekli ögretmen babam Yasar Gümüs olmak üzere bütün Ögretmenlerin bu özel günlerini kutlar,saglikli uzun ömürler dilerim.Babacigim hasretle ellerinden öpüyorum.ADALET:::

     
Toplam 2 sayfada 12

Habere Yapılmış Toplam 18 Yorum Bulunmakta