15 Nisan 2024 Pazartesi
Ana Sayfa Forum Sohbet Hesabınız Haberler Not Defteri İstatistikler İletişim

MENÜ
Kasabamız

 Son Haberler(15/04)

Dislikasabasi.com
Üyelere Özel

 Site Not Defteri

Faydalı Bölümler
Yardımcı Linkler


Gazete Sayfa Linkleri

   Ana Sayfa   >   Site Yazarları   >   Ali OKUMUŞ

DİŞLİ İMAM-HATİP ORTA OKULU HAYIRLI UĞURLU OLSUN

Eklenme tarihi Giriş Zamanı: 31.08.2015 10:56:52 | Okunma 3795 Okunma | Yorum 0 Yorum | Haberi ekleyen Ali OKUMUŞ | Güncelleme Anı Güncelleme: 31.08.2015 10:56:52

DİŞLİ İMAM-HATİP ORTA OKULU HAYIRLI UĞURLU OLSUN
Rahmetli Hocam ´´Önce ahlak ve maneviyat´´ diye çıkmıştı yola, hiç aldırmadan sağa sola.

          O günkü atılan tohumlar  artık meyve veriyor. Memleketini seven insanlar sadece kendi insanını değil tüm insanlığın kurtuluşu için gayret gösteriyor. Çok yaşlı olmasına rağmen ceviz diken dedelerimiz belki o cevizden yiyemedi ama biz torunları yiyoruz. Ölmeden önce Serdar Arsevenle röportaj yapan rahmetli Necmettin Erbakan  Hocamız aman Tayyip'e söyle İmam-Hatiplerin orta kısmını açsın diye aynı sözü bir kaç kez tekrar ediyor. Hocamın vasiyeti yerine geldi. Allah'ın izniyle her yere İmam-Hatip Orta Okulu veya Lisesi açıldı. Sayısını ben şahsen bilmiyorum ama Dişli'ye açılacak denilse belki inanamazdık öyle değil mi? Evet evet Dişli'ye de İmam-Hatip Okulu Orta kısmı açıldı. Allah hayırlı uğurlu eylesin. Gayret gösterenlerden Allah razı olsun. Başta Okul Müdürü Mustafa Uyar'a İl ve İlçe Milli Eğitimdeki kardeşlerimize sonsuz teşekkür ediyoruz.


         Eski Diyanet İşleri Başkanı olan yıllarca Gümüşhane Milletvekilliği yapan Lütfi Doğan Hocamızın bir sözü aklıma geldi. ''Yahudi der ki karda yürü ama iz bırakma.'' Bizde diyoruz ki;  ''Karda yürürken ayağını iyice basa basa yürü iz bırak ki arkandakiler o izden yol alabilsinler.''  Sayın Mustafa Hocamız iz bırakmaya niyetli olarak köyümüze geldi. Hizmete Allah rızası için devam bundan sonra Orta Okulun ya yeniden inşası veya en azından geçici de olsa imarı diyecek Hak bildiği yolda yürüyecektir.


          Bazı kardeşlerimiz ben çocuğumu İmam-Hatipte okutmayacağım diye kaydını Bolvadin'e aldırıyor olabilirler. Yanlış yaparlar çünkü Dişli Orta Okulu kapanmış değil, ikisi de yürüyor seçenek var. İster Orta Okul ister İmam-Hatip  Orta Okuluna kayıt ettirebilirsin. Şimdilik tek çatı altında iki okul beraber yürüyor. İleride belki bağımsız iki okul olabilir. Bazı hayırsever kardeşlerimiz fakir öğrencilerin okul kıyafetine yardımcı olmak istiyorlarmış güzel bir hayır. İnşallah hayırda  yarışanların sayısı artar. Hizmet Kasabamıza ve kasabamızın daha da güzelliklere layık olduğunu gösterme yarışında.


         İmam- Hatip Okullarının kapatılması ve Din Derslerinin kaldırılması için seçimlerde gayret gösterenlere yuh olsun kötü düşüncelerine. Selam olsun iyi ve güzellikleri savunan tüm kardeşlerimize. Selam ve Dua ile...
Ali OKUMUŞ

okumusali@hotmail.com

 
Yazarımızın Diğer Yazıları
EN HAYIRLI OLANINA TALİP OLALIM
Eklenme tarihi  24.11.2014 08:58:57 |  Okunma  2783 Okunma |  okumusali@hotmail.com

Rahmetli Erbakan Hocamızın denk bütçe ve havuz sistemi yıllar geçmesine rağmen unutulmadı, unutulmaz da.


Devamını Oku

BİR YILDA YÜZ BİN İNTİHAR
Eklenme tarihi  21.09.2014 10:56:33 |  Okunma  2507 Okunma |  okumusali@hotmail.com

Hangi devlette yılda yüz bin kişi intihar eder ki?

Devamını Oku

ELİNDE COCA COLA AĞZINDA MARLLBORO İLE DUA OLMAZ
Eklenme tarihi  26.08.2014 15:33:39 |  Okunma  2158 Okunma |  okumusali@hotmail.com

Herkes İmanı derecesinde mazlumların yanında yer alır veya o mazlumlar zulüm çekerken kılı bile kıpramaz. Olayları film seyreder gibi seyreder.


Devamını Oku

AMAN ŞİRKE DÜŞMEYELİM SONU HÜSRÂN OLUR
Eklenme tarihi  21.07.2014 09:38:23 |  Okunma  2263 Okunma |  okumusali@hotmail.com

Anadolumuz da bir söz vardır ; “Şeyh Uçmaz Müritler Uçurur” diye yaya gideni binekle gitti veya binekle gideni uçakla gitti gibi abartılarımız çoktur..


Devamını Oku

BÜYÜK BİR İMTİHANDIR ORUÇ
Eklenme tarihi  27.06.2014 14:34:46 |  Okunma  2167 Okunma |  okumusali@hotmail.com

Hiçbir polisiye zoru olmaksızın, ramazan haricinde helal olan çok şeyleri terk etmek, nefsiyle yapılan cihatla zafer elde etmektir bu yaz ayında oruçlu olmak.


Devamını Oku